Kilka dni temu HP ogłosiło kilka nowości w swojej ofercie. Były to między innymi nowe laptopy oraz monitory. To przykuło moją uwagę podczas tych premier to wbudowana zasłona kamerki internetowej w laptopach z serii EliteBook.

Osłona na kamerę internetową pojawi się w niektórych wersjach EliteBooks. Będą to piątej generacji EliteBook 830, 840 oraz 850 i co ważne – będzie ona dostępna w domyślnych konfiguracjach. Nowe laptopy HP wyposażone w ekran dotykowy nie będą wyposażone w ten gadżet. Przedstawiciele HP twierdzą, że w tym modelu nie ma fizycznych możliwości by taka ramka się zmieściła.

W tym miejscu warto dodać, że w najnowszych laptopach Lenovo też pojawiła się taka osłona. Nie trzeba nikomu przypominać o tym czy warto zaklejać kamerę w latopie.

Jest to pierwszy raz kiedy HP decyduje się na takie rozwiązanie w swoich produktach. Szkoda tylko, że będzie ono tylko w komputerach klasy biznesowej. Mam jednak nadzieję, że coś zmieni się w branży i coraz więcej producentów będzie stosowało podobne rozwiązania.