Gry mobilne Gry na Androida Gry na iPhone

pliq – odwrócony Tetris

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeżeli lubisz gry logiczne, łamigłówki i zręcznościowe, to gra pliq: A Marvelous Puzzle Game może być dla Ciebie.

Jak wspomniałem w tytule gra nawiązuje do klasycznej gry, która ma fanów na całym świecie = Tetrisie. Pliq jest bardzo ciekawą odmianą tej gry. W odróżnieniu do pierwowzoru, gdzie tak musimy nakładać na siebie spadające elementy by nie zostawało pomiędzy nimi pustych przestrzeni, to w Plaq interesują nas właśnie puste pola.

W samej grze, zamiast spadającyh klocków mamy spadające ściany klocków. Naszym zadaniem jest wypełnienie luk zanim element całkowicie opadnie.

Tyle lub aż tyle. Wbrew pozorom nie jest to takie proste na jakie może się wydawać. Potrzeba refleksu by zauważyć w które miejsca należy wstawić brakujące klocki by zaliczyć czyste linie. Za każdym razem jak uda się ułożyć rząd klocki fantastycznie wybuchają. Poniżej oficjalny trailer pliq: A Marvelous Puzzle Game.

Gra jest dostępna na systemy iOS oraz Android. Oczywiście gra jest darmowa (w zamian za upierdliwe reklamy pomiędzy poziomami), można wykupić wersję bez reklam, która kosztuje 18,99 zł

Tym wpisem rozpoczynam serię wpisów o ciekawych grach mobilnych na system iOS i Android.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj