Gry mobilne Gry na Androida Gry na iPhone Poradniki

Gdy Stumble Guys się nie loguje…

Pinterest LinkedIn Tumblr

Moje córki, w ostatnim czasie, bardzo polubiły grę Stumble Guys. To taka gra zręcznościowa w której trzeba pokonać tor przeszkód szybciej i sprawniej niż pozostali gracze. W ostatnim czasie napotkaliśmy problem który objawiał się ekraniem z informacją logowania. Problem występował zarówno na urządzeniach iPhone i Android.

Tego typu zdarzają się w wielu grach. Może coś się zaciąć, zawiesić czy coś cachem się stać. To tylko oprogramowanie i ma do tego pełne prawo.

Opis problemu z brakiem logowania Stumble Guys

To co spotkało nas w Stumble Guys, to brak logowania do gry. Wiecie, ten moment gdzie widzimy grafikę z gry i ten nieznikający napis „loading…” czy „logowanie…” w polskiej wersji językowej.

Aby rozwiązać problem z brakiem logowanie w Stumble Guys, najpierw musiałem się upewnić czy to globalny problem czy tylko mój. W tym celu sprawdziłem internet z poszukaniu rozwiązania mojego problemu. Okazało się, że ten problem czasami zdarza się innym użytkownikom tej gry zarówno na urządzeniach z Androidem czy Apple.

W moim przypadku problem występował na iPhonie, iPadadzie oraz na moto g31. Co ciekawe problem nie występował u sąsiadów. W tym czasie gry my czekaliśmy na zalogowanie do gry – oni cały czas grali.

Co zrobiliśmy by rozwiązać problem z logowaniem do Stumble Guys?

Można powiedzieć, że wykonaliśmy szereg standardowych działań, tak jak:

  • Wyłączenie i ponowne uruchomienie urządzeń.
  • Wyczyszczenie pamięci podręcznej w grze (Ustawienia > Gry > wyczyść pamięć).
  • Sprawdziliśmy tez dostępne aktualizacje. Nie było żadnej tego dnia.

Żadna z powyższych nie pomogła. I żeby nie było, problem trwał przez 2-3 dni. Sąsiedzi w tym czasie mogli grać.

Samo się rozwiązało…

Muszę przyznać, że do tej pory nie mam pojęcia co się stało i jak to się naprawiło. Wszystko wskazywało na to, że były to objawy przepowiadające aktualizację gry wypuszczoną przez producenta. Po kilku dniach nieskutecznej walki w sklepie Google Play jak i AppStore pojawiła się aktualizacja Stumble Guys. Pobraliśmy ją i zgadnijcie co… wszystko wróciło do normy i zostaliśmy zalogowani do gry za pierwszym razem.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj