Njusy Telefony

Nokia przedstawia 4 nowe urządzenia, w tym najbardziej ekologiczny smartfon w historii producenta

Pinterest LinkedIn Tumblr

Cztery nowe urządzenia, włącznie z najbardziej przyjaznym środowisku smartfonem Nokii w historii oraz prawdziwie wynagradzającą za jak najdłuższe wykorzystywanie swojego urządzenia od Nokii usługą subskrypcyjną Circular.

Circular, zupełnie nowa usługa subskrypcji urządzeń Nokia ogłoszona w Wielkiej Brytanii i Niemczech, Nowy tablet i trzy nowe smartfony Nokia wprowadzane na rynek z serii X, G i C na każdą kieszeń:

  • Nokia X30 5G: nasz najbardziej ekologiczny smartfon,
  • Nokia G60 5G: telefon stworzony, aby trwać,
  • Nokia C31: zapewnia trwałość i trzydniowy czas pracy baterii,
  • Nokia T21: niezawodny i przyjazny rodzinie,

Do tego zupełnie nowe, przyjazne dla środowiska akcesoria!

HMD Global, dom urządzeń Nokia, przedstawia dziś Circular, nową usługę subskrypcji, której podstawą jest zrównoważony rozwój. Oprócz tego wprowadza na rynek cztery nowe urządzenia, w tym najbardziej ekologiczny smartfon Nokia X30 5G, którego obudowa jest wykonana w 100% z przetworzonego aluminium.

W HMD Global, domu urządzeń Nokia, chcemy, aby ludzie korzystali ze swoich telefonów dłużej, co przekłada się na trzy obszary. Wprowadziliśmy Circular, model subskrypcji, który nagradza osoby za wydłużanie cyklu życia swoich smartfonów. Budujemy nasze urządzenia z większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu i stale zwiększamy ich żywotność dzięki aktualizacjom oprogramowania oraz zabezpieczeń. Ciężko pracujemy, aby stosować to podejście jako cała firma. Traktujemy to jako bardzo poważne zobowiązanie, które pokazuje nasze zaangażowanie w dalszą pracę na rzecz lepszego jutra. Florian Seiche, dyrektor generalny HMD Global

Nokia X30 5G – najbardziej ekologiczny smartfon w historii!

Nokia X30 5G zapewnia najmniejszy ślad ekologiczny i najlepszą w historii fotografię PureView. X30 5G ma ramę wykonaną w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu i plastikowy tył w 65% z recyklingu, co czyni go naszym najbardziej ekologicznym smartfonem, od samego początku produkcji. Ekologiczne podejście widoczne jest już przy opakowaniu. Jest ono dużo mniejsze i wykonane z materiału w 100% certyfikowanego FSC i w 94% z makulaturowego pudełka z papieru. Dodatkowo usunięcie ładowarki pozwala na zmniejszenie emisji CO2 podczas transportu oraz ograniczenie e-odpadów.

Nokia X30 5G nie dopuszcza kompromisów w kwestii wydajności. Jest wyposażona w szereg funkcji premium, dając najlepsze dotychczas wrażenia z robienia zdjęć. Aparat PureView 50 MP wykorzystuje optyczną stabilizację obrazu (OIS) i sztuczną inteligencję, aby rejestrować oszałamiające, ultraszerokokątne i żywe ujęcia nocne. Jest chroniony odpornym na zarysowania szkłem Corning® Gorilla® Glass z DX+, które przepuszcza 98% światła do czujnika, a zawartość ożywia wyświetlacz PureDisplay o przekątnej 6,43 cala z jasnymi kolorami i płynnym wyświetlaniem.

Nokia G60 5G – stworzona by trwać

Nokia G60 5G to smartfon wyprodukowany w odpowiedzialny sposób. Obudowa urządzenia jest wykonana w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, a jego ramka w 60% z tego samego materiału. Co więcej, zapewnia on obietnicę „3-3-3” — trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego Android, trzy lata comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń oraz rozszerzoną trzyletnią gwarancję bez dodatkowych kosztów. To rozwiązanie pomaga użytkownikom dłużej korzystać z urządzenia i zapewnia serii G trwałość. Wszystko w komplecie z 6,58-calowym wyświetlaczem FHD+ 120 Hz zapewniającym bardzo płynne przewijanie i potrójnym aparatem AI 50 MP. Nokia G60 5G sprawia, że użytkownik może się cieszyć wysokiej jakości doświadczeniami.

Nokia C31 – nowy bohater serii C

Nokia C31 to najnowszy smartfon z popularnej serii C. Zapewnia wyjątkową trwałość, ulepszony wyświetlacz HD+ o przekątnej 6,7 cala i trzydniowy czas pracy na baterii, z funkcjami jej oszczędzania zasilanymi przez sztuczną inteligencję. Ponadto jest wyposażony w najnowszy system operacyjny Android, potrójne aparaty tylne i aparaty do selfie korzystające z aplikacji Google Camera oraz ulepszoną ochronę przed kurzem i wilgocią.

Gwarantowane dwa lata regularnych aktualizacji zabezpieczeń zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i doskonałą trwałość dzięki ochronie IP52, zgodnie z jednym z najsurowszych standardów produkcyjnych na świecie. Wszystko to w bardzo przystępnej cenie, idealnej do wprowadzenia każdego w świat smartfonów.

Nokia T21 – stworzony z myślą o trwałości

Nowy tablet Nokia T21 ma wytrzymałą obudowę wykonaną z aluminium i osłonę anteny wykonaną w 60% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. T21 zapewnia wytrzymałość i jakość, jakich można oczekiwać od tabletu Nokia. Dwa lata aktualizacji oprogramowania Android OS1 zapewniają, że tablet również pod względem wnętrza pozostaje nowoczesny. Wiodąca w branży ochrona z comiesięcznymi aktualizacjami zabezpieczeń nawet przez trzy lata sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla całej rodziny.

Opierając się na sukcesie swojego poprzednika, jest pełen funkcji, o które prosili fani, takich jak strumieniowanie wideo HD, połączenia głosowe i możliwość płatności NFC.

NFC pomoże Twojej firmie w płatnościach i skanowaniu tagów NFC, a Second Screen pozwoli ci obsługiwać komputer z systemem Windows. A jeśli czujesz się kreatywny, naszkicuj swoje pomysły, notatki lub narysuj kolejne arcydzieło aktywnym długopisem.

Nowe akcesoria audio Nokia

Zapewniający niezawodny dźwięk w podróży nowy, w pełni wodoodporny przenośny głośnik Nokia Portable Wireless Speaker 2 jest wykonany w 100% z materiałów pochodzących recyklingu i ma baterię zdolną do pracy nawet przez 22 godziny.

Nowe słuchawki Nokia Clarity Earbuds 2 Pro są dostarczane w etui ładującym wykonanym w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu i zapewniają bogate, nieprzerwane wrażenia dźwiękowe dzięki hybrydowej aktywnej redukcji szumów.

Circular – trwałość i odpowiedzialność

Circular — to rewolucyjna nowa usługa subskrypcji oferującą bardziej zrównoważony i bezproblemowy sposób korzystania ze smartfonów i tabletów Nokia. Zachęcamy klientów do dłuższego korzystania z urządzeń za pomocą szeregu ekologicznych nagród. Circular minimalizuje negatywny wpływ, jaki posiadanie urządzeń elektronicznych może mieć na planetę, utrzymując smartfony i tablety z dala od wysypisk śmieci i dając im drugie życie. W ramach tego modelu subskrypcji, urządzenia Nokia poddawane są recyklingowi, odnawianiu i ponownie wykorzystane lub trafiają do osób, które najbardziej tego potrzebują. Ponadto daje ludziom pełną swobodę wyboru i zmiany abonamentu. Wszelkie przypadkowe uszkodzenia, zgubienie lub kradzieże zostaną załatwione bez oddzielnych kosztów miesięcznych, a w razie potrzeby zorganizujemy szybką wymianę.

Zrównoważony rozwój jest ważny dla klientów, jeśli chodzi o podłączone urządzenia elektroniczne. Badania CCS Insight pokazują, że około połowa konsumentów na kluczowych rynkach europejskich uważa, że tworzenie trwałych produktów, to rozwiązanie pomocne i przyjazne dla środowiska. HMD nadal zachęca konsumentów do dłuższego przechowywania swoich urządzeń, a dzięki Circular oznacza to również, że urządzenia są wyrzucane dużo później. Odpady elektroniczne to problem, którym musi zająć się cała branża, a usługi takie jak Circular są pozytywnym krokiem w kierunku zmiany. Ben Wood CMO w CCS Insight

Usługa circular jest dostępna dla wybranych urządzeń w witrynie Nokia.com/phones w Wielkiej Brytanii i Niemczech, a jego globalna premiera jest planowana w nadchodzących miesiącach.

Ceny i dostępność

Cztery nowe urządzenia będą dostępne na wybranych rynkach na całym świecie od dzisiaj.

  • Nokia X30 5G w Polsce będzie dostępna w kolorze Cloudy Blue w konfiguracjach pamięci 8/256 GB, w cenie 2499 zł
  • Nokia G60 5G na polskim rynku będzie dostępna w kolorze Pure Black lub Ice Grey i jest dostępna w konfiguracjach pamięci 6/128 GB w cenie 1599 zł
  • Nokia T21 w Polsce będzie dostępny w kolorze Charcoal Grey w konfiguracjach pamięci 4/64 GB w opcjach Wi-Fi i 4G/LTE w cenie ok. 1299 zł

Akcesoria

Przenośny głośnik bezprzewodowy Nokia 2 i słuchawki douszne Nokia Clarity Earbuds 2 Pro będą dostępne na wybranych rynkach od września.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj