Njusy Telefony

HMD (od Nokii) rozpoczyna produkcję smartfonów 5G w Europie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Po niedawnym ogłoszeniu przejścia na nową strategię portfolio obejmującą wiele marek, HMD Global, największy europejski producent smartfonów, ogłasza dziś kolejny kamień milowy: HMD rozpoczęło produkcję smartfonów 5G w Europie.

Nokia XR21

Pierwsze urządzenie firmy, Nokia XR21, jest już dostępne do zakupu przez klientów korporacyjnych. Jest to zgodne z ogólnym potencjałem wzrostu rynku smartfonów w Europie, który według prognoz Canalys, wzrośnie o 7% w 2024 roku.

Cieszymy się, że możemy produkować Nokia XR21, nasz flagowy wytrzymały smartfon 5G, w Europie. Jesteśmy zdeterminowani, aby inwestować w bezpieczeństwo, technologię i procesy produkcyjne, które sprawiają, że nasze urządzenia są bezpieczniejsze i trwalsze. Nasze plany na przyszłość obejmują dalsze inwestycje w bezpieczeństwo oprogramowania, które będziemy oferować bezpośrednio naszym klientom. Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global

Odpowiadając na zmieniające się potrzeby klientów korporacyjnych, HMD opracowało możliwości i procesy umożliwiające rozpoczęcie produkcji urządzeń w Europie. Każde urządzenie tu produkowane przechodzi rygorystyczne testy oprogramowania, w tym związane z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem. Niektórzy klienci korporacyjni wymagają dodatkowych zabezpieczeń we współpracy z wieloma partnerami w zakresie bezpieczeństwa IT.

Koncentrujemy się na bezpieczeństwie oprogramowania i ochronie prywatności już w fazie projektowania. Dane są bezpiecznie przechowywane w UE: dane konsumenckie i korporacyjne ze wszystkich smartfonów wyprodukowanych przez HMD są przechowywane i przetwarzane na serwerach HMD w Finlandii od 2019 roku.

Oprócz zabezpieczeń, XR21 jest również trwały i zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dzięki wojskowemu certyfikatowi wytrzymałości 3 i klasie ochrony IP69K, smartfon ten jest odporny na kurz, ciepło, uderzenia i wodę. W ramach ciągłego zaangażowania HMD w zrównoważony rozwój.

Nokia XR21 została zaprojektowana tak, aby zminimalizować wpływ na środowisko: obudowa wykonana jest w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, a dwudniowa żywotność baterii pozwala na 60% więcej ładowań w całym okresie użytkowania. Dodatkowe etapy europejskiego procesu produkcyjnego pomogą jeszcze bardziej ograniczyć emisje.

Aby uczcić nowe pochodzenie i standardy bezpieczeństwa telefonu Nokia XR21, na stronie nokia.com będzie można kupić limitowaną edycję 30 egzemplarzy, które zejdą z europejskiej linii produkcyjnej. Urządzenia z limitowanej edycji Made in Europe mają ekskluzywny kolor Frosted Platinum, wygrawerowany unikalny numer seryjny i są dostarczane z certyfikatem pochodzenia w pudełku.

Ceny i dostępność Nokii XR21

Limitowana edycja Nokia XR21 w ekskluzywnym kolorze Frosted Platinum jest dostępna od dziś w cenie od 699 EUR (599 GBP) w takich krajach jak: Wielkia Brytania, Francja, Niemczech, Austria, Holandia, Belgia, Hiszpania, Włochy oraz Finlandii.

Z kolei model Nokia XR21 European Edition w kolorze czarnym będzie wkrótce dostępny w cenie od 649 EUR (549 GBP) na tych samych rynkach.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj