Njusy Telefony

Oto nowa, stylowa Nokia G42 5G

Pinterest LinkedIn Tumblr

HMD Global, producent telefonów Nokia, przedstawia nowy model z możliwością samodzielnej naprawy – Nokia G42 5G w kolorze fioletowym.

Każdemu z nas zdarzyło się upuścić telefon. Każdy z nas, z trwogą zerkał na ekran, gdy tylko go podniósł. Często takie zdarzenia kończyły się rozbiciem ekranu, a potem kosztowną i czasochłonną wymianą.

Nokia G42 5G jest zbudowana tak, by naprawa była szybka i bezproblemowa. System QuickFix pozwala samodzielnie wymienić pęknięty ekran, wygięte porty ładowania i zużytą baterię.

Dzięki współpracy z iFixit najnowszy smartfon Nokia można naprawić samodzielnie, używając przystępnych cenowo części zamiennych i przygotowanych instrukcji naprawy.

Fioletowa Nokia G42 5G
Fioletowa Nokia G42 5G

Podążamy za trendami. Kolor „cyfrowa lawenda” został wybrany przez globalnych ekspertów ds. prognozowania trengów WSGN kolorem roku 2023. Nasz najnowszy model – G42 5G pojawia się na rynku w pięknym fiolecie i jest pierwszym naszym telefonem z możliwością samodzielnej naprawy i łącznością 5G. Dzięki zastosowaniu tej technologii możesz z Nokia G42 5G robić wszystko. Zdjęcia, zakupy, prowadzić streamy, a to wszystko we własnym tempie.

Dodatkowym atutem telefonu jest jego ekologiczny charakter. Tylna obudowa jest wykonana w 65% z recyklingu, a opakowanie jest już stu procentach z materiałów recyklingowych.

Nokia G42 5G nie tylko świetnie wygląda, ale jest także kontynuacją naszej polityki w zakresie możliwości naprawy, którą stała się dla nas fundamentalna, jeśli chodzi o projektowanie smartfonówLars Silberbauer, CMO HMD Global

Jestem zachwycony widząc, jak nasza współpraca z HMD Global odwraca trend na korzyść samodzielnych napraw. Nie chodzi tylko o dostarczanie części, chodzi o zaszczepienie wśród konsumentów etosu DIY (Zrób To Sam) i zasygnalizowanie, że era napraw w domu naprawdę się zbliżaKyle Wiens, dyrektor generalny w iFixit

Tak szybko

Otrzymuj odpowiedzi, udostępniaj zdjęcia, przeglądaj, kupuj, pracuj i graj – niezależnie od tego, co oznacza dla Ciebie bycie online, łączność 5G obsługiwana przez platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 480+ 5G szybko zabierze Cię tam, gdzie chcesz. Ponadto, dzięki dużej pamięci, ogromnej pojemności i inteligentnej optymalizacji w tle, możesz bez problemu przeskakiwać z jednej aplikacji do drugiej.

Tak wyraźne

Aparat 50MP współpracuje ze sztuczną inteligencją, by przetworzyć obraz w najlepszy możliwy sposób i rejestrować wyraźne zdjęcia, nawet w trudnych warunkach. Tryb portretowy przenosi punkt ostrości tam, gdzie chcemy, by się znajdował, a tryb nocny pomaga w wykonywaniu wysokiej jakości zdjęć po zmroku. Fotografie możemy później oglądać na 6,56 calowym wyświetlaczu HD+. A dzięki przechwytywaniu dźwięku OZO 3D, twoje filmy brzmią tak dobrze, jak wyglądają.

Tak wytrzymała bateria

Dzięki imponującej, trzydniowej, żywotności baterii, twoja Nokia G42 5G zachowa 80% pierwotnej pojemności po 800 pełnych cyklach ładowania – to około cztery lata!

Tak trwała i bezpieczna

Podobnie jak wszystkie nasze telefony, Nokia G42 5G została zbudowana z myślą o trwałości, przechodząc rygorystyczne testy wytrzymałości na codzienne uderzenia. Jest również aktualizowana dzięki trwającym trzy lata comiesięcznym aktualizacjom zabezpieczeń. Dodatkowo przez dwa lata użytkownicy mają zapewnioną aktualizację systemu operacyjnego.

Dzięki systemowi Android 13, masz większą kontrolę nad tym, do jakich informacji aplikacje mają dostęp. Dzięki trwającym trzy lata comiesięcznym aktualizacjom zabezpieczeń, nie będziesz w żadnym momencie martwić się „przestarzałą ochroną”.

Cena, dostępność i akcesoria

Telefon Nokia G42 5G będzie dostępny w Polsce w kolorach fioletowym oraz szarym w wersji pamięci 6/128 w cenie 1199 zł w sprzedaży od 24.07. Na start sprzedaży obowiązywać będzie specjalna oferta przy zakupie Nokia G42 5G klienci otrzymają słuchawki Nokia TWS-731.

Możesz dodatkowo zabezpieczyć telefon za pomocą przezroczystego etui wykonanego w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, z opakowaniem w pełni nadającym się do recyklingu. To ultracienkie, lekkie etui, które nie ukrywa wyglądu telefonu. Zestawy naprawcze, przewodniki napraw oraz części zamienne do Nokia G42 5G są dostępne na stronie iFixit.com.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj