Njusy Telefony

Telefony z klapką wracają do łask. Pokolenie Z coraz chętniej sięga po klasyczne urządzenia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zamień życie na ekranie na prawdziwe dzięki telefonowi Nokia 2660 Flip z klapką w dwóch żywych kolorach: Pop Pink i Lush Green. Ta klasyczna pozycja w portfolio Nokia została dostosowana do wymagań obecnego użytkownika, ale nie straciła tego, co najważniejsze – stylu i funkcjonalności. Dodatkowo dostosowując się do oczekiwań przedstawicieli pokolenia Z i milenialsów, którzy coraz częściej wybierają tzw. „dumb phone”, po to by ograniczyć czas spędzany przed ekranem dbając o swój komfort psychiczny.

Telefony klasyczne, określane też jako „dumb phone” zyskują na popularności.

Pokolenie Z i milenialsi coraz mocniej chcą ograniczyć czas spędzany przed ekranem smartfona.

  • 49 milionów wyświetleń na TikToku zgromadziły materiały użytkownikó z #bringbackflipphones
  • Nokia 2660 Flip powraca 16 lat po premierze z nowym designem i w nowych kolorach
  • Miliony klasycznych telefonów Nokia sprzedawanych co miesiąc na całym świecie, świadczą, o tym, że konsumenci pragną powrotu do podstaw

Czytaj także: Pokolenie X, Y, Z, baby boom – kim są?

Nokia 2660 Flip
Nokia 2660 Flip

Konsumenci szukają cyfrowego detoksu i ten trend jest coraz większy. Według przeprowadzonych przez HMD Global, producenta telefonów Nokia, badań, udział telefonów z klapka w rynku podwoił się rok do roku (2021 vs 2022) i spodziewamy się dalszego wzrostu w 2023 roku, bo coraz więcej osób chce odpocząć od sieci i nawiązywać bliższe kontakty w realnym świecie.

Klienci coraz chętniej sięgają po telefony z klapką i wierzymy, że to zainteresowanie będzie rosło, bo wynika z potrzeby odpoczynku od ciągłego napływu powiadomień i informacji. Chcemy mieć coraz więcej czasu na spotkania z przyjaciółmi i rozmowę, której co chwilę nie przerywa dźwięk nadchodzącego powiadomienia. Jestem pewien, że każdy z nas może wskazać jakiś piękny, ważny moment, który został zepsuty przez włączające się powiadomienia. Właśnie dlatego ponownie wprowadzamy telefon Nokia 2660 Flip, by można było w spokoju cieszyć się ważnymi momentami.Lars Silberbauer, dyrektor ds. marketingu HMD Global

Po raz pierwszy Nokia 2660 Flip pojawiła się na rynku w 2007 roku, a pierwszy telefon Nokia z klapką to rok 1998. 25 lat po tej premierze klienci chcą ograniczyć czas spędzany przed ekranem i ponownie spędzać czas ze znajomymi bez przerywników w postaci powiadomień ze smartfona.

Zupełnie nowa Nokia 2660 Flip ma estetyczną i trwałą konstrukcję z klapką, którą po zakończeniu używania można efektownie zamknąć. Oprócz tego 2660 Flip posiada aparat, którym zrobimy zdjęcia typu lo-fi, baterię trzymającą przez kilka dni i oczywiście pozwala na odbieranie połączeń i SMS-ów, doskonałe funkcje do detoks od internetu.

No i nie zapomnieliśmy też o klasycznej grze w węża.

Nokia 2660 Flip „Pop Pink” jest już w sprzedaży, a „Lush green” będzie dostępny wkrótce.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj