Autonomiczne samochody

Nissan chce uruchomić własną korporację taksówkarską z autonomicznymi pojazdami – Easy Ride

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nissan nie tak dawno ogłosił, że będzie rozpoczynał zaawansowane testy autonomicznych taksówek. Oznaczać to będzie, że japoński producent samochodów staje do rywalizacji z Uberem.

Owa korporacja będzie nosiła nazwę Easy Ride.

Zaś testy autonomicznych taksówek będą mocno ograniczone. Ze względów bezpieczeństwa za kierownicą będzie znajdował się człowiek, by mógł odpowiednio zareagować (zobacz jak Volvo Ubera zabija rowerzystkę). Ponadto trasa jaką będzie można przebyć będzie prowadziła od siedziby Nissana do centrum handlowego Yokohama World Porters. W sumie to będzie dystans około 4.5 km. Nad wszystkim będzie czuwało zdalne centrum operacyjne, które będzie czuwało nad usługą. Jeśli chodzi o dostępne samochody, to będzie do wyboru tylko Nissan Leaf.

Nissanowi będzie pomagała firma DeNa (wymawiane DNA). To japońska firma usługowa online, znana m.in. z tego, że jest kluczowym partnerem Nintendo. DeNa jest również bardzo aktywna w sektorze transportu, z inicjatywami związanymi z samodzielnym prowadzeniem taksówek, współużytkowaniem samochodów (car sharing) i dzieleniem miejsc parkingowych. W 2016 roku firma uruchomiła własną autonomiczną usługę autobusową o nazwie Robot Shuttle.

Obie firmy zgodnie twierdzą, że usługa Easy Ride będzie dostępna na większą skalę już w 2020 roku.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Adrian Kończak Odpowiedz

    To naprawdę ciekawy pomysł, ale nie wiem czy będzie opłacalny.

Skomentuj