Facebook Instagram

Niektóre funkcje nie są dostępne – komunikat w Messengerze i Instagramie. O co chodzi?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Od wczoraj, tj. 16 grudnia, użytkownicy Messengera i Instagramu zauważyli następujący komunikat: Niektóre funkcje nie są dostępne. O co w nim chodzi i dlaczego się pojawił? Szczegółów dowiesz się w dalszej części wpisu.

W skrócie – chodzi o ochronę prywatności (RODO). Dobra wiadomość jest taka, że zwykli użytkownicy Messengera nie odczują żadnych zmian. Wszystko będzie działać jak dotychczas – pisanie, wysyłanie zdjęć itp. Problem dotyczy bardziej programistów korzystających z API Facebooka. W praktyce może to utrudnić np. używanie chatbotów w komunikatorze (kontakt z firmami).

Zmiany te zostały wprowadzone z powodu zmian w europejskim prawie dotyczącym prywatności. Komunikat „Niektóre funkcje nie są dostępne” obywatele 27 krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii, Liechtensteinu, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Islandii.

Podobnie sytuacja wygląda z Instagramem. Tutaj problem dotyczy m.in. dokładniejszych statystyk zasięgów postów.

Źródło: Facebook

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj