Facebook Poradniki

Ładujące się zdjęcie na Messengerze… o co chodzi? Odpowiadam

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czasami bywa tak, że korzystając z aplikacji mobilnej Messengera czy webowej, napotykacie na sytuację ładującego się zdjęcia. Dzisiaj odpowiem dlaczego się tak dzieje (wskażę powody) i napiszę co zrobić by uniknąć tego problemu.

Ładujące się zdjęcie na Messengerze – opis problemu

Nie da się ukryć, że Messenger, to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Ta sława ma swoją cenę – a są to serwery i ilość połączeń jakie muszą obsłużyć w ciągu jednej sekundy. Dlatego, raz na jakiś czas, mogą powstawać drobne lub większe problemy z dostępem do tej usługi Facebooka.

Tak się składa, że kilka razy natrafiłem na problem ładującego się zdjęcia i (chyba) wiem dlaczego się tak działo.

Tak sytuacja dzieje się w dwóch przypadkach:

  1. Gdy nasze łącze internetowe jest bardzo słabe (by nie powiedzieć, że wolne).
  2. Gdy Facebook ma problemy ze swoimi serwerami.

I teraz gdy ktoś wysyła nam zdjęcie na Messengerze i napotykamy jeden z powyższych problemów, to doświadczymy efekt ładującego się zdjęcia. Właściwie to jest pusty kwadrata z ikonką ładowania (tzw. spinner).

Powstaje zatem pytanie:

Jak naprawić „ładujące się zdjęcie na Messengerze”?

Jeżeli sami mamy problem z łączem, to wystarczy postaram się o lepsze połączenie. W przypadku internetu mobilnego powinno wystarczyć wyłączyć i włączyć ponownie przesył danych. Jeżeli mamy dostęp do WiFi, to postarać się przełączyć na nie.

W przypadku problemów w samych Messengerze (czyli Facebooku), to niestety, ale musimy czekać aż firma naprawi swoje problemy.

Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków będziecie się spotykać z tą pierwszą przyczyną, którą można łatwo poprawić.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj