Coraz więcej firm chce wykorzystać boom na wszystko co jest związane z kryptowalutami. Kilka dni temu pojawiły się informacje o tym, jakoby sam Facebook myślał nad swoją kryptowalutą lub innowacyjną formą płatności z użyciem techonologii blockchain.

Okazuje się, że Facebook od ponad roku intensywnie pracuje nad możliwością wdrożenia technologii blockchain w swoich płatnościach. Jak się dowiedział serwis Cheddar.com odpowiedzialna za to była tylko jedna osoba w całej firmie (wow!).

Warto w tym miejscu dodać, że za to całe przedsięwzięcie będzie odpowiedzialny David Marcus – były prezes PayPala, i do teraz były szef komunikatora Messenger. Marcus inwestuje w bitcoina a w grudniu dołączył do zarządu Codebase – jednej z najpopularniejszej giełd kryptowalut. To właśnie jego doświadczenie z poprzedniej firmy ma być wykorzystane do stworzenia zupełnie nowego systemu płatności opartego właśnie o blockchain.

Ta informacja na pewno ucieszy całą branżę kryptograficzną, bo właśnie wielki gracz, jakim jest Facebook, pracuje nad wykorzystaniem fundamentalnej technologii w branży. A jak wiadomo, branża jest mocno podzielona.