Informacje prasowe Telefony

Nokia 5.4 – premiera i ceny w Polsce

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szybkie, nowoczesne i pełne wyzwań życie wymaga urządzenia, które nadąża. Zaprezentowana we wtorek Nokia 5.4 to oszałamiająco elegancka i wytrzymała nowość od HMD Global.

Najnowsze urządzenie od europejskiego producenta zostało zaprojektowane, aby pomagać ludziom zarządzać ich coraz bardziej wymagającym życiem, w nawiązaniu do trendu, zgodnie z którym coraz częściej decydujemy się na dodatkowe zlecenia poza stałym miejscem pracy. Często dotyczy to freelancerów lub osób, które wspierają swoje podstawowe źródło dochodu – projektantów, copywriterów, fotografów czy DJ-ów. Rozwój technologii sprawił, że wielu z nas zamienia pasję w gotówkę, korzystając ze swoich smartfonów.

Dzięki szybkiemu działaniu i wydajności, Nokia 5.4 to świetne narzędzie. Poczwórny aparat, który całkowicie eliminuje opóźnienie migawki, został ulepszony do 48 megapikseli. To 162 razy lepiej niż model 7650 – pierwsza Nokia z aparatem. A to oznacza, że nigdy nie przegapisz idealnego ujęcia, niezależnie czy rozwijasz swoją fotograficzną pasję, czy próbujesz uchwycić bezcenne rodzinne chwile.

Twoje filmy zyskają jeszcze więcej głębi dzięki profesjonalnej korekcji kolorów, która zapewnia kinowy efekt podczas oglądania. Nokia 5.4 to także szybsze, płynniejsze i jeszcze dłuższe działanie. Moc jej baterii wystarczy na 42 dojazdy do domu lub pracy (średni czas takiego dojazdu na świecie to 67 minut), a energii i tak zostanie jeszcze na przejrzenie poczty elektronicznej i kontakt z bliskimi.

Smartfony Nokia nie tylko przodują w dostarczaniu aktualizacji oprogramowania i pakietów bezpieczeństwa, ale wyróżniają się również oszałamiającym designem. Dzięki gwarantowanym przez 3 lata poprawkom bezpieczeństwa, użytkownicy otrzymują urządzenie, któremu można ufać. To dlatego w 2020 roku Nokia znów była liderem rankingów zaufania wśród producentów smartfonów.

W dzisiejszym świecie czas jest na wagę złota, a w tym niezwykle trudnym roku dodatkowe zlecenia stały się dla nas ważniejsze niż kiedykolwiek. Tylko w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych około 30% pracowników uzupełnia swoją stałą pracę dodatkowym źródłem dochodu. Pracując nad Nokia 5.4 chcieliśmy połączyć wysoką wydajność z wartością. Lubię myśleć, że wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę w zakresie tego, co powinny oferować smartfony średniej klasy. To dla nas ważne, żeby dostarczać urządzenia, które nie tylko działają, ale są również bezpieczne i wytrzymałe. Ale trwałość to coś więcej niż wytrzymałość, to ciągłe ulepszanie i aktualizacje. Niezależnie czy napędzasz elektryczny samochód, czy urządzenie Nokia, rozumienie wagi dostarczania aktualizacji jest kluczowe. Z dumą mogę powiedzieć, że jesteśmy jedną z tych firm, które robią to najlepiej. Juho Sarvikas, Chief Product Officer w HMD Global

Kolekcjonuj kadry jak zawodowcy

Imponujące połączenie głównego, poczwórnego aparatu 48MP i przedniego 16MP pozwala na robienie oszałamiających zdjęć oraz wideo. Uchwycenie detali w dowolnym miejscu i czasie nigdy nie było łatwiejsze – czy to w świetle, w ciemności, w domu, czy w ruchu. Ultraszerokokątny obiektyw tylnego aparatu pozwala uchwycić jeszcze więcej i jest idealny do szerokich ujęć krajobrazowych. Obiektywy do głębi i trybu makro sprawią z kolei, że pochwalimy się idealnymi portretami i zdjęciami z bliska. Opóźnienie migawki często rujnowało całą pracę fotografa. W Nokia 5.4 zostało zredukowane do zera, co oznacza, że już nigdy nie przegapisz idealnego momentu.

Tworząc tryb kinowy, naśladowaliśmy ekspertów. Ta funkcja pozwala rejestrować 24 klatki na sekundę (standard branż filmowej), w kinowym formacie 21:9. Kiedy materiał zostanie nakręcony, profesjonalna korekcja kolorów doda mu hollywoodzkiego charakteru. Aby uzyskać płynniejsze ujęcia ruchu, wystarczy ustawić nagrywanie na 60 fps. Ta opcja pozwoli pokazać nowy trick na deskorolce naszej pociechy, aktywną zabawę z psem czy widoki podczas codziennego treningu biegowego. O dopełnienie całości zadbają stabilizacja obrazu, przestrzenny dźwięk OZO i eliminacja szumów wiatru.

Bądź zawsze na bieżąco

Zawsze możesz liczyć, że Nokia 5.4 pomoże Ci ustalić priorytety. Kiedy pracujesz, grasz, streamujesz czy fotografujesz, urządzenie zoptymalizuje moc, by działać jeszcze szybciej, wydajniej i dłużej na jednym ładowaniu baterii. To wszystko możliwe jest dzięki procesorowi Qualcomm® Snapdragon™ 662 Mobile Platform.

Wyświetlacz HD+ o przekątnej 6,39 cala to jeszcze większa powierzchnia ekranu, choć sam smartfon mieści się w kieszeni i dobrze leży w dłoni. Z doskonałą jakością wykonania w parze idzie wytrzymałość – wszystkie urządzenia Nokia przechodzą rygorystyczne testy, aby zapewniać fanom smartfony, które są wystarczająco trwałe, by utrzymać ciężar 10-letniego dziecka. Przyciągający wzrok design jest ukłonem w stronę nordyckiego dziedzictwa. Nokia 5.4 zadebiutuje w oszałamiająco żywych kolorach granatowym i fioletowym. Dwudniowa żywotność wspieranej sztuczną inteligencją baterii pozwoli liczyć na urządzenie zawsze wtedy, gdy potrzebujemy go najbardziej.

Nokia 5.4 jest gotowa na aktualizację do systemu Android 11 i kolejnych. Inną ciekawą funkcjonalnością jest poręczna aplikacja „Google Family Link”, która pomoże ustalić cyfrowe reguły dla najmłodszych członków rodziny. Użytkownicy mogą też liczyć na pomoc Asystenta Google – wystarczy powiedzieć „Hej, Google”.

Ceny i dostępność w Polsce

Nokia 5.4 będzie dostępna w Polsce w połowie stycznia, w kolorach granatowym i fioletowym, w wariancie pamięci 4/64GB i w rekomendowanej cenie 949 złotych.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj