Ciekawostki technologiczne Drukarki

Najwięksi producenci kserokopiarek

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kserokopiarki to obecnie niezbędne we właściwie każdym biurze urządzenia. Odpowiadają za całość obiegu dokumentów w firmie, czyli za umożliwienie pracownikom ich wydruku, skanowania, kopiowania oraz przesyłania przez rzadziej już stosowany faks. Oto najwięksi producenci kserokopiarek na świecie.

Pojawienie się kserokopiarek miało znaczący wpływ na pracę biur i instytucji, ale także ze, względu na olbrzymie zapotrzebowanie na tego typu sprzęt, otwarło nową, olbrzymią branżę, jaką jest ich produkcja, dystrybucja i serwisowanie. Na przestrzeni lat, jak to w przypadku każdej branży bywa, wydzieliło się kilku producentów, którzy stali się liderami w tej dziedzinie, i właśnie tych firm dotyczy poniższy artykuł.

Najwięksi producenci kserokopiarek:

1. Xerox

Jest to amerykańska korporacja powstała w roku 1906, która obecnie jest jednym z największych producentów urządzeń biurowych na świecie, a także zajmuje się świadczeniem usług związanych z prowadzeniem biura, jak outsourcing druku czy zarządzanie dokumentami. Jest pierwszą firmą, która opracowała kserokopiarki i wprowadziła je do sprzedaży. Znana jest na całym świecie dzięki rozwiniętemu sektorowi badawczemu oraz ogromnemu finansowaniu rozwoju technologii (poza samymi kserokopiarkami, dzięki prowadzonym przez tę firmę badaniom powstały m. in. takie urządzenia i technologie, jak pierwszy komputer osobisty, mysz komputerowa, drukarka laserowa czy Ethernet).

2. Konica Minolta

Pierwszy spośród producentów mających siedzibę w Japonii, którego historia działalności sięga aż do roku 1873, zaś produkcja kopiarek została w niej rozpoczęta w 1960 roku. Obecnie firma zajmuje się głownie produkcją urządzeń biurowych, choć do roku 2006 produkowała także wysokiej klasy sprzęt fotograficzny, wykorzystujący w swojej konstrukcji wiele pionierskich rozwiązań. Filozofią tego przedsiębiorstwa jest dbałość o środowisko, która przejawia się w nowoczesnych technologiach, jak np. unikalny toner Simitri.

3. Hewlett-Packard

Amerykańska korporacja, będąca jednym z największych firm informatycznych na rynku. Uważa się, że to ona dała początek najsławniejszemu zagłębiu informatycznemu – Dolinie Krzemowej. Mimo, że znana jest głownie dzięki dokonaniom w branży komputerowej, HP jest wiodącym dostawcą systemów drukujących na świecie. W jej ofercie znaleźć można zarówno wiele urządzeń biurowych, jak i całą gamę wydajnych, domowych drukarek laserowych i atramentowych.

4. Ricoh

Korporacja z siedzibą w Japonii, działająca na rynku od roku 1936. Obecnie jest ogólnoświatowym przedsiębiorstwem w branży elektronicznej. Jest największym na świecie producentem cyfrowych wielofunkcyjnych urządzeń biurowych, wśród których znaleźć można cyfrowe kopiarki monochromatyczne i kolorowe, faksy, powielacze oraz oprogramowanie służące do jak najwygodniejszej ich obsługi.

5. Kyocera

Międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą w Japonii, które specjalizuje się w wytwarzaniu drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, a także sprzętu elektronicznego, komputerowego, fotograficznego itd. W jej ofercie można znaleźć wiele urządzeń, spełniających potrzeby i wymagania codziennej pracy biurowej. Produkty tej firmy znane i cenione są zarówno w samej Azji, jak i Europie, Ameryce Północnej, Afryce czy Australii.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

  1. Jestem na etapie szukania 3w1 ale bardzo dobrej jakości. Problem polega na tym, że jakość równa się z wielkością, a ja nie mam za dużego biura :/

Skomentuj