Ciekawostki technologiczne LEGO

Lego zbudowało Bugatti Chirona w skali 1:1, który jeździ!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podziwiam ludzi w Lego za to, że chce im się robić takie niesamowite projekty! Stworzyli oni replikę Bugatti Chirona w skali 1:1 i na dodatek on jeździ! Coś niesamowitego!

Aby złożyć prawdziwego Bugatti Chirona potrzeba 20 osób, które będą pracowały przez pół roku. Samochód w tym czasie jest składany z 1800 części.

Zbudowanie Lego Chirona trwało tyle samo czasu z tą różnicą, że potrzeba było ponad milion sztuk klocków Lego Technic, aby zbudować, ale składa się z ponad 1 miliona sztuk Lego Technic, w tym 2304 silników Power Function, 4032 kół zębatych i oraz 2 016 osi.

Wszystkie części Lego Chirona działają. Jest między innymi prędkościomierz, otwierane drzwi, światła. Jest nawet wysuwający się z tyłu spojler! Prawdziwymi elementami w tej budowli są opony wraz z felgami. Ponad 90% samochodu to klocki Lego i nie użyto tutaj żadnej kropli kleju.

Silnik Lego generuje oszałamiającą moc 5.3 KM i pozwala to osiągnąć równie nieprawdopodobną prędkość prawie 30 km/h! Lego Chiron wazy 1500 kg!

Na oficjalnym fanpejdżu Bugatti na Facebooku pojawił się film.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

Skomentuj