Bezpieczeństwo Informacje prasowe

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Dokąd zmierzają nowoczesne technologie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Internet Rzeczy (IoT) czy sztuczna inteligencja (AI) to tematy, które przestały być wizją przyszłości rodem z science fiction, i coraz częściej towarzyszą nam na co dzień. Czy mamy się w związku z tym czego obawiać? Czy niektóre niepokojące wizje, pojawiające się w popkulturze, są uzasadnione?

Doskonałą okazją do refleksji, jak nowoczesne technologie zmieniają nasze życie, będzie zbliżający się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (ECSM).

ECSM to ogólnoeuropejska kapania organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. Również w Polsce, przez cały październik, już po raz szósty będziemy promować wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Nowoczesne technologie będą jednym z czterech tematów przewodnich kampanii.

Cyberbezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność, również w aspekcie nowych technologii. Ich rozwój niesie ze sobą ogromne możliwości i korzyści, ale prowokuje również pytania o bezpieczeństwo dziś i w przyszłości. Dlatego zachęcamy do włączenia się w tegoroczne obchody ECSM.

Wesprzyj ECSM

Przypadający na październik Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jednak jest to idea, w którą zaangażować może się każdy. Można to zrobić na trzy sposoby.

1. Zorganizuj inicjatywę

Zapraszamy do zgłaszania inicjatyw (warsztaty, lekcje, szkolenia, wykłady itd.) pod adresem: ecsm@nask.pl. Umieścimy informację o wydarzeniu na stronie internetowej bezpiecznymiesiac.pl, a także w mediach społecznościowych. Zarejestrujemy również wydarzenie na ogólnoeuropejskiej stronie poświęconej kampanii cybersecuritymonth.eu.

2. Weź udział w wydarzeniu

Informacje o planowanych w Polsce wydarzeniach będą publikowane na stronie internetowej www.bezpiecznymiesiac.pl. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zgłoszonych inicjatywach.

PIB NASK planuje organizację następujących działań:

  • 1 października – „kick off event”, który będzie okazją do zaprezentowania wydarzeń i
    inicjatyw w ramach kampanii.
  • 5 października – uroczystość wręczenia nagród w ramach VII edycji ogólnopolskiego orazwojewódzkiego rankingu portalu IT Szkoła 2018.
  • 9 października – warsztat ekspercki na temat zawodów przyszłości.
  • 11 października – spotkanie uczniów szkół i przedstawicieli Kongresu Młodych Internautów z Mistrzami Kodowania.
  • 23-24 października – XXII Konferencja na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego SECURE2018.
  • Cały październik – CERT Polska zorganizuje konkurs Capture the Flag z atrakcyjnymi nagrodami.

3. Wesprzyj informacyjnie Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Aby wesprzeć Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa, wystarczy udostępnić lub przekazać dalej informacje o bezpieczeństwie w sieci. NASK będzie również publikować na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych informacje o ECSM oraz relacje z wydarzeń.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (ECSM)

Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich UE organizowane są wydarzenia, które mają popularyzować wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. Każdy tydzień października opatrzony jest przewodnim hasłem. W tym roku są to: cyberhigiena, edukacja, scam, nowoczesne technologie. Tegoroczna edycja ECSM została objęta honorowym patronatem Ministra Cyfryzacji oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od ponad 10 lat jestem zaangażowany w świat elektroniki użytkowej, zdobywając szeroką wiedzę i doświadczenie w testowaniu oraz recenzowaniu najnowszych technologii. Moja kariera obejmuje pracę w wiodących firmach technologicznych, gdzie specjalizowałem się w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych oraz doradzaniu w kwestiach wyboru sprzętu. Na moim blogu publikuję dokładne poradniki oraz recenzje urządzeń takich jak smartfony, routery i słuchawki, oferując czytelnikom rzetelne informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu i skrupulatnych testach. Moim celem jest dostarczanie treści, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych oraz pełnym wykorzystaniu możliwości nowoczesnej elektroniki.

Skomentuj