Aplikacje mobilne Ciekawostki technologiczne Gry mobilne LEGO

Klocki LEGO wchodzą w rozszerzoną rzeczywistość z serią Hidden Side

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mam bardzo dobrą wiadomość dla fanów klocków LEGO. Dzięki nowemu zestawowi Hidden Side oraz przygotowanej specjalnie aplikacji na telefon będzie można połączyć świat rzeczywisty z wirtualnym.

Hidden Side został zaprojektowany by wykorzystać możliwości rozszerzonej rzeczywistości do maksimum. Zestawy z klocków połączone z ekranem telefonu przenoszą w nowy, ciekawszy świat, ożywiając go.

LEGO Hidden Side – polowanie na duchy

Celem zestawu LEGO Hidden Side jest zachęcenie do zabawy klockami z użyciem telefonu. Dzięki niemu będzie można zobaczyć elementy, których nie widać w rzeczywistości.

W grze wcielamy się w jednego z dwóch bohaterów: Jacka lub Parkera. Przemierzają oni rodzinne miasto Newbury i rozwiązują różnego rodzaju zagadki, które są dostępne jedynie w  rozszerzonej rzeczywistości. W wirtualnym świecie będziemy mogli zobaczyć urocze duszki, które będzie można schwytać a nawet stoczyć z nimi walkę (by przestały nawiedzać dane miejsce).

Zestawy LEGO z serii Hidden Side (będzie ich osiem) będą dostępne w sierpniu. Niezbędna aplikacja do łapania duchów będzie dostępna na iOS oraz na Androida.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj