Ciekawostki technologiczne Informacje prasowe LEGO

McLaren Senna zbudowany z klocków LEGO w skali 1:1. Pół miliona klocków, 200 osób i prawie 5 tys. godzin

Pinterest LinkedIn Tumblr

Spektakularny, pełnowymiarowy model McLarena Senny z klocków LEGO złożono z blisko pół miliona pojedynczych elementów! Budowały go w wielkiej tajemnicy 10-osobowe zespoły specjalistów, pracujących 24 godziny na dobę, na kilka zmian. W efekcie powstał pierwszy interaktywny model w wersji McLaren Ultimate Series, w skali 1:1, z oryginalnymi siedzeniami, kierownicą i pedałami.

Stworzenie samochodu zajęło łącznie prawie pięć tysięcy godzin, włączając projektowanie, opracowanie i montaż. Co ciekawe, w tym samym czasie można by złożyć ręcznie aż 9 prawdziwych aut.

McLaren Senna to kultowy, sportowy samochód, który wyprzedał się w 2017 roku, niemal od razu, jak tylko pojawił się na rynku. Unikalny, model LEGO® McLaren Senna jest jego wiernym odwzorowaniem. Autentyzmu dodają elementy wewnętrzne z prawdziwego auta, które, wśród samochodów z klocków LEGO, włączono tu po raz pierwszy. W kabinie znajdują się lekkie fotele z włókna węglowego oraz kierownica i pedały. Zamontowano też rzeczywiste odznaki McLarena, a opony Pirelli są dokładnie takie same, jak w oryginale. Wykonane z klocków LEGO charakterystyczne drzwi są zdejmowane, aby zapewnić łatwy dostęp do kabiny. Klockowa wersja waży 1700 kg, czyli o 500 kg więcej niż oryginał.

Nowa Senna, stworzona z myślą o fanach klocków LEGO i motoryzacji na całym świecie, jest najbardziej realistycznym i ambitnym modelem McLarena, jaki kiedykolwiek wyprodukowała Grupa LEGO. Nie jeździ, ale zarówno młodzi, jak i starsi entuzjaści, mogą wejść do środka, usiąść za kierownicą, nacisnąć przycisk startu na dachu, a nawet usłyszeć symulację dźwięku samochodu budzącego się do życia z prędkością 208 mil/h. Oprócz tego mogą również włączyć światła oraz radio.

Zobacz też: Bugatti Chiron zbudowany w skali 1:1, który jeździ.

Samo składanie zajęło dokładnie 2 725 godzin, jeżeli doliczymy czas potrzebny na przygotowanie projektu, to będzie to w sumie aż 4 935 godzin, czyli ponad 205 dób. Do budowy zużyto 467 854 pojedynczych elementów LEGO.

Zdumiewająca rekonstrukcja w skali 1:1 jest najnowszym modelem powstałym w wyniku partnerstwa między McLaren Automotive a Grupą LEGO, która ma w swym portfolio zabawkowe zestawy różnych modeli McLarena dla dzieci od 7. roku życia, m.in. LEGO Speed Champions McLaren Senna (75892) i LEGO Speed Champions McLaren 720S (75880).

Fani McLarena i LEGO będą mieli okazję zobaczyć pierwszego LEGO McLaren podczas różnych imprez w 2019 roku, w tym na początku lipca na Goodwood Festival of Speed w Sussex w Wielkiej Brytanii.

Od ponad 10 lat jestem zaangażowany w świat elektroniki użytkowej, zdobywając szeroką wiedzę i doświadczenie w testowaniu oraz recenzowaniu najnowszych technologii. Moja kariera obejmuje pracę w wiodących firmach technologicznych, gdzie specjalizowałem się w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych oraz doradzaniu w kwestiach wyboru sprzętu. Na moim blogu publikuję dokładne poradniki oraz recenzje urządzeń takich jak smartfony, routery i słuchawki, oferując czytelnikom rzetelne informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu i skrupulatnych testach. Moim celem jest dostarczanie treści, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych oraz pełnym wykorzystaniu możliwości nowoczesnej elektroniki.

Skomentuj