Gry mobilne

Hexologic – wciągająca łamigłówka w klimacie sudoku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Hexologic to polska gra logiczna, od MythicOwl. Gra jest dostępna na Androida, iOS oraz na Steamie.

Osoba, która lubi różnego rodzaju gry logiczne, na pewno dostrzeże podobieństwo do sudoku. Tutaj zamiast układać liczby w kwadratach musi wstawiać kropki (maksymalnie trzy, nie może być puste) w sześciokąty. Ilość kropek zależy od liczb znajdujących się na bokach „figur”. Poziom w Hexologic zostaje uznany za zaliczony jeśli suma wszystkich oczek się zgadza.

hexologic
Hexologic – screen z rozgrywki

Na każdym poziomie zawsze pierwsze 2-3 plansze są banalnie proste. Ma to na celu wprowadzenie w grę i charakterystyczne elementy poziomu. Później zaczynają się schody i trzeba się trochę nagłówkować by szybko i sprawnie rozwiązać puzzle.

Szkoda tylko, że te puzzle można bardzo szybko rozwiązać w tak zwanym, jednym ciągu. W kilka godzin można ogarnąć całą grę. To jest jej jedyny minus – za mało poziomów. Widziałbym tutaj tryb gry „random” – czyli generowanie za każdym razem nowej planszy do rozwiązania.

Od twórców Hexologic wiem, że pracują nad nowymi poziomami no i polecam sprawdzać totemy, bo tam są ukryte niebanalne puzzle.

Grę w akcji możesz możesz zobaczyć na poniższym filmie.

Jak widać na powyższej prezencja gra charakteryzuje się bardzo przyjemną oprawą graficzną. Jeżeli masz dzieciaki, które umieją już liczyć, to na pewno będą się z niej cieszyć.

Kolejnym, istotnym elementem Hexalogic jest ścieżka dźwiękowa. Muszę przyznać, że jest klimatyczna i mocno relaksująca. Pozwala to skupić się na grze. Polecam pograć w grę na słuchawkach. Powinno być znacznie lepiej.

Grałem w wersję na iOS i z czystym sumieniem mogę polecić tą grę.

Jutro udostępnię dwa kody promocyjne do sklepu z grą na Androida. Stay tunned!

Aktualizacja (04.06.2018): Poniżej kody promocyjne na Androida. Jeżeli zużyłeś kod, napisz komentarz proszę.

  • X33NN3KN6ZFCGA2J62M2PN8
  • RVZDRMVJJCRG18LMSXS6RE1

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

  1. YES YES, wykorzystałem kod nr 2 i instaluje się – dzięki !
    Fajny pomysł z kodami bo lubię takie łamigłówki a jeszcze jak jest w ciekawej oprawie audio graficznej to tym bardziej.

  2. Już gram, potwierdzam muzyczka silnie relaksująca – może za silnie 🙂 nie wiem po co apka chce zgodę na nagrywanie dźwięku. Nie dałem zgody gra działa, ustawień nie ma jest tylko mini help. Sory lecę nie mam czasu – gram dalej – 12 poziom!

Skomentuj