Ciekawostki technologiczne Google Kryptowaluty

Google dodało zakładkę „kryptowaluty” w swoim serwisie Google Finanse

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciekawa sytuacja zrobiła się w serwisie Google Finanse. Firma zdecydowała się na dodanie nowej zakładki o nazwie „kryptowaluty” w sekcji „Porównaj rynki”.

Mogło to być spowodowane zwiększonym zainteresowaniem kryptowalutami na świecie. Głównie za sprawą bitcoina. Od dłuższego czasu znowu jest głośno o tej kryptowalucie ze względu na bite kolejne rekordy. W ostatnim czasie zrobiło się szczególnie głośno za sprawą Elona Muska i Tesli, która kupiła bitcoiny o wartości 1,5 mld dolarów. Po tej transakcji kurs jeszcze bardziej wystrzelił w górę.

Czytaj także: Co to jest bitcoin

Z drugiej strony jest to trochę hipokryzja ze strony Google, bo firma walczy z tym tematem na swojej platformie YouTube. Było kilka głośnych spraw związanych z usuwaniem kanałów poruszających ten temat. Po zbadaniu tematu okazało się, że regulamin serwisu nie był łamany.

Dodanie aktualnych kursów kryptowalut do Google Finanse to znak, że kryptowaluty stają się coraz poważniejszym tematem w świecie finansów.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj