Kryptowaluty

Bułgaria ma rezerwy BTC większe niż złota

I nic nie może z tym zrobić...
Pinterest LinkedIn Tumblr

Wszystkie najważniejsze serwisy związane z kryptowalutami informowały o wielkim bogactwie rządu Bułgarii. Wszystko za sprawą rosnącej wartości bitcoina.

Wielkie bogactwo po rozbiciu grupy przestępczej

Nie wiem czy wiecie, ale w 2017 rząd Bułgarii wszedł w posiadanie ogromnej ilości bitcoinów. A to dlatego, że śledczy z wydziału zorganizowanej przestępczości rozbili szajkę zajmującą się włamaniami do różnego rodzaju systemów komputerowych. Na komputerów ofiar instalowali różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie, które było używane m.in. do wydobywania bitcoinów. W ten sposób Bułgaria przejęła ponad 200 tys. bitcoinów. Jeżeli policzymi ich wartość po kursie z dnia i godziny publikacji tego wpisu ($11680), to wyjdzie grubo ponad 2.3 mld dolarów. Wartość rezerw złota to około 2.1 mld dolarów.

Czytaj także: Co to jest bitcoin?

Co rząd Bułgarii może zrobić z taką ilością bitcoinów? Niewiele

Są dwa powody przez które Bułgaria ma związane ręce.

  1. Trwające postępowanie wobec grupy przestępczej.
  2. Gdyby nawet rząd stał się właścicielem tych bitcoinów, to nie mógłby ot tak ich sprzedać. Taki transfer mógłby zdestabilizować rynek kryptowalut.

Zobacz również: Co to jest i jak działa blockchain?

Nie jest to zabawne, że najwięcej bitcoinów posiada jakieś państwo?

 

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Dociekliwy____ Odpowiedz

    Cóż za ironia losu … dlaczego nasz rząd nie może zarekwirować BTC? Było by na 500+ 😀

Skomentuj