Ciekawostki technologiczne Facebook

Hakowanie świata – dokument Netflixa, który powinien obejrzeć każdy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Hakowanie świata, to dokument Netflixa, który powinien obejrzeć każdy kto ma konto w serwisie społecznościowym. Szczególnie jeśli masz konto konto na Facebooku. W tym dokumencie dowiesz się m.in. jak wpływano na wyborców w USA i Wielkiem Brytanii.

Twórcy „The Great Hack” skupiają się głównie na firmie Cambridge Analytica, która miała istotny wpływ na wyniki prezydenckich wyborów w USA w których wygrał Donald Trump. Firma pomagała też wygrać referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.

Nie od dziś wiadomo, że w zamian za darmowe korzystanie z serwisów społecznościowych sami stajemy się towarem. Sami udostępniamy dane, dzięki którym reklamodawcy i rządy mogą nam zasugerować odpowiedni produkt lub pomóc podjąć określoną decyzję.

Hakowanie świata odkrywa mechanizmy manipulacji ludźmi

Dokument ukazuje kulisy m.in. z przesłuchania Marka Zuckenberga w amerykańskim senacie. Muszę przyznać, że zupełnie inaczej się to przesłuchanie oglądało z komentarzami pracownika Cambridge Analytica.

Dokument ujawnia m.in.:

  • w jaki sposób Cambridge Analytica pozyskiwało dane;
  • jak wpływano na wyborców;
  • przygotowania do wyborów prezydenckich w USA i referendum w sprawie Brexitu poprzedzono testowymi działaniami w innych, mniej rozwiniętych krajach;

Dokument polecam każdemu. Mniej świadomym osobom na pewno otworzy oczy. W Hakowaniu świata występuje m.in. Chris Wylie w bluzie z napisem Warszawa.

„The Great Hack” już wzbudza emocje. Spotykam z się opiniami, które mówią, że ten dokument to zemsta przegranych w wyborach i jeden wielki fake news.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

  1. Monika Grzegorowicz Odpowiedz

    Brzmi dobrze, nie wiem, czemu jeszcze nie widziałem go na swoim panelu w Netflixie. Czas samemu się za to zabrać 🙂

Skomentuj