Fotografia Poradniki Telefony

Jaka przenośna drukarka do zdjęć z telefonu? Mój ranking TOP 4

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj rzecz o przenośnej drukarce do zdjęć z telefonu. Jaką wybrać i czy warto mieć taki gadżet? Temat trochę podobny do aparatu natychmiastowego. Różnica jest taka, że tutaj mamy możliwość wydrukowania dowolnego zdjęcia z telefonu. Szybko i prosto. To jaka drukarka do telefonu?

Smartfon jest urządzeniem, które towarzyszy nam przez cały dzień. Zabieramy go do pracy, na wyjazd służbowy, wakacje czy do znajomych. Coraz nowsze modele dają więcej możliwości. Dzięki smartfonowi możesz zadzwonić, zrobić zdjęcie, nagrać film, jak również zrobić zakupy online, zamówić jedzenie na wynos, a nawet kupić bilet na samolot.

Producenci sprzętów elektronicznych doskonale zdają sobie sprawę z potencjału smartfona. Dlatego powstaje coraz więcej akcesoriów dedykowanych dla tego urządzenia jak słuchawki czy statywy. Bardzo popularne stały się również przenośne drukarki do telefonu. W artykule poniżej poznasz zalety tego urządzenia, na co zwrócić uwagę, kiedy kupujesz ten sprzęt oraz ranking najlepszych przenośnych drukarek.

Tradycyjnie jest zaczynam od zestawienia polecanych przeze mnie drukarek. W dalszej części wpisu znajdziesz porady na temat wyboru tego typu urządzenia. No to lecimy.

Jaka przenośna drukarka do telefonu? Mój ranking TOP4

W tym akapicie zapoznasz się z drukarkami, którym warto się przyjrzeć i zastanowić nad zakupem. Każda z drukarek na swoje wady i zalety.

 1. Fujifilm Instax Link Ash
 2. Kodak Printer Mini 3 Plus
 3. Canon Zoemini PV-123
 4. Agfa Photo Realpix Pocket Printer
Przenośna drukarka do telefonu Fujifilm Instax Link Ash
Przenośna drukarka do telefonu Fujifilm Instax Link Ash

Fujifilm jest nam doskonale znany z aparatów Instax. Ta japońska firma stworzyła również przenośną drukarkę do telefonu. To urządzenie o niewielkich rozmiarach, które tworzy odbitki 800×600 pikseli. Fujifilm Instax Link Ash posiada dedykowaną aplikację mobilną do przenośnej drukarki. Urządzenie łączy się za pomocą bluetooth, a ładowanie starcza na wykonanie aż 100 odbitek.

Fujifilm Instax Link Ash posiada wiele ciekawych funkcji, jak wspólne tworzenie kolaży przez kilku użytkowników, czy rozbudowany panel edycji. Największym minusem jest jednak koszt wkładów do takiej drukarki – za 10 sztuk zapłacisz około 40 złotych. Sama drukarka kosztuje około 440 zł.

Ciekawym wariantem tej drukarki jest Link Wide, który umożliwia drukowanie znacznie szerszych zdjęć.

Fujifilm Instax Link Ash Zobacz na Ceneo
Fujifilm Instax Link Wide (wydruk szerszych zdjęć) Zobacz na Ceneo

Zalety:

 • kompaktowe i lekkie urządzenie
 • prosta i intuicyjna obsługa drukarki oraz aplikacji
 • dowolność edycji zdjęć dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej
 • w porównaniu do korzystania z Instaxa: wkłady nie są marnowane na nieudane zdjęcia (np. prześwietlone albo zbyt ciemne)

Wady:

 • drogie wkłady do drukarki (około 40 złotych)
 • dłuższy czas oczekiwania na pokazanie się fotografii po wydruku

Poniżej zamieszczam jeszcze film instruktażowy od producenta pokazujący proces wyboru i drukowania zdjęcia z telefonu.

2. Kodak Printer Mini 3 Plus

Drukarka do telefonu Kodak Printer Mini 3
Drukarka do telefonu Kodak Printer Mini 3

Kodak Printer Mini 3 Plus w przeciwieństwie do Fujifilm Instax Link Ash drukuje zdjęcia w kwadracie (7,6×7,6cm). Drukarka posiada również dedykowaną aplikację, w której możesz edytować zdjęcia. Drukarka łączy się ze smartfonem za pomocą bluetooth.

Kodak Printer Mini 3 Plus wykorzystuje proces termosublimacji. Dzięki temu fotografie są odporne na wodę oraz plamy. To największy atut tego urządzenia. Dzięki niemu, nasze fotografie będą w doskonałym stanie przez długi czas.  Czas ładowania to około 1,5 godziny. Jedną z wad urządzenia jest to, że możesz wydrukować zaledwie 30-40 fotografii na jednym ładowaniu. Koszt tej drukarki do telefonu, to około 490 zł.

Kodak Printer Mini 3 Zobacz na Ceneo

Zalety

 • wysokiej jakości wydruk zdjęć – odporny na wodę oraz blaknięcie obrazu
 • dedykowana aplikacja do edycji zdjęć
 • szybki czas ładowania

Wady

 • Dłuższy czas wydruku
 • Na jednym ładowaniu możesz wydrukować 30-40 zdjęć

3. Canon Zoemini PV-123

Canon Zoemini PV-123 jest kolejnym modelem przenośnych drukarek do telefonu o kompaktowych rozmiarach. Zdjęcia możesz drukować w formacie 7,6x5cm.  Podobnie jak poprzednie drukarki, łączy się ze smartfonem za pomocą bluetooth.

Dużą zaletą tego urządzenia jest to, że może ona drukować zdjęcia papierze fotograficznym ZINK. Dzięki temu, zdjęcia są samoprzylepne i możesz nimi ozdobić wiele przedmiotów. Papier jest odporny na rozdarcia czy wodę. Jednym z minusów jest jakość zdjęć. Brakuje im jaskrawości oraz kontrastu. Ceny wahają się od 550 zł do 640 zł.

Canon Zoemini PV-123 Zobacz na Ceneo

Zalety

 • Drukowanie zdjęć na papierze ZINK – możesz przykleić odbitki na dowolny przedmiot
 • Odbitki są odporne na rozdarcia czy wodę
 • Dedykowana aplikacja do edycji zdjęć

Wady

 • technologii druku brakuje kontrastu.

4. Agfa Photo Realpix Pocket Printer

Agfa Photo Realpix Pocket printer to niewielkich rozmiarów drukarka do telefonu, która pozwala na drukowanie rysunków czy tekstów. Dzięki dedykowanej aplikacji, możesz rysować i tworzyć, cokolwiek chcesz. Wydrukujesz również zdjęcia.

Dużą zaletą tego urządzenia jest wykorzystanie technologii druku termicznego. Sprzęt nie potrzebuje specjalnych wkładów, a rolka papieru wystarcza na 100 odbitek. Jeżeli ważna jest dla ciebie cena, to ta drukarka jest najtańsza w moim rankingu. Jej koszt to około 250 zł.

Agfa Photo Realpix Pocket Printer Zobacz na Ceneo

Zalety

 • Drukarka wykorzystuje druk termiczny, dzięki czemu urządzenie nie potrzebuje wkładów.
 • Jedna rolka papieru starcza na aż 100 odbitek
 • Dedykowana aplikacja do urządzenia
 • Najtańsza pozycja w moim rankingu

Przenośna drukarka do zdjęć z telefonu – zalety

Przenośna drukarka do telefonu posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne urządzenie. Dzięki niewielkim rozmiarom, możesz je zabrać ze sobą wszędzie. Zmieści się w kieszeni podobnie jak Twój smartfon. Ponadto, to najłatwiejszy sposób na wydrukowanie ulubionych zdjęć z telefonu. W ciągu kilku sekund możesz mieć ulubioną fotografię w swojej dłoni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przenośnej drukarki do telefonu?

Zanim zdecydujesz się na zakup przenośnej drukarki do telefonu, powinieneś zwrócić uwagę na kilka elementów.

 • Rozmiar urządzenia – mniejsze drukarki możesz zabrać ze sobą w  podróż, ale jeśli zależy Ci na lepszej jakości wydruku, wybierz sprzęt o większym rozmiarze,
 • Zasilanie – dobrą praktyką jest sprawdzenie jak długo drukarka jest w stanie pracować bez ładowania. Sprawdź również rodzaj zasilania urządzenia.
 • Kompatybilność – kiedy kupujesz drukarkę do telefonu, upewnij się, że będzie kompatybilna z Twoim smartfonem. W innym przypadku, nie będziesz w stanie z niej korzystać.
 • Sposób łączenia się z telefonem – przenośne drukarki do telefonu mogą łączyć się za pomocą kabla lub bezprzewodowo np. przez bluetooth. Wybierz najwygodniejszą dla Ciebie metodę.
 • Rodzaj papieru – papier różni się pod względem kilku parametrów: formatu, materiału oraz gramatury. Niektóre drukarki wymagają odpowiedniego papieru, dlatego zapoznaj się dokładnie ze specyfikacją przed zakupem.
 • Wielkość formatu zdjęcia – większość przenośnych drukarek do telefonu wykonuje odbitki 10×15 cm. Znajdziesz również urządzenia, które mogą robić większe formaty zdjęć, ale nie większe jak A4.
 • Szybkość druku – to niezwykle ważny aspekt drukarek do telefonu. Dla użytkowników smartfona czas druku jest istotny, bo to jeden z większych atutów tego sprzętu. Liczba wydruków na minutę pomaga ustalić tempo pracy urządzenia.
 • Rozdzielczość – im jest ona większa, tym wyższa jest jakość odbitki.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj