Njusy

TP-Link prezentuje rewolucyjne rozwiązania Wi-Fi 7

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na zaczynających się dziś targach CES firma TP-Link prezentuje swoją najnowszą linię produktów sieciowych w technologii Wi-Fi 7. Gama produktów w nowej technologii bezprzewodowej obejmuje systemy WI-Fi 7 Mesh z serii Deco, domowe routery z serii Archer, w tym wysokiej klasy routery dla graczy, a także pierwszą na świecie kartę sieciową Wi-Fi 7. Najnowsze produkty TP-Link znacząco zwiększą wydajność, przepustowość i komfort korzystania z domowej sieci.

Systemy Wi-FI 7 Mesh z serii Deco

Produkty Mesh z serii Deco to kompleksowe rozwiązanie Wi-Fi, które bez najmniejszych problemów wdrożymy niezależnie od wielkości domu czy też rodzaju dostępu do Internetu. Na targach CES 2024 TP-Link pokazuje szereg produktów Wi-Fi 7 Mesh, w tym Deco BE95, Deco BE63, Deco BE65-5G, Deco BE65-PoE i Deco BE25-Outdoor. Najnowsze produkty Deco zostały zaprojektowane do obsługi technologii Wi-Fi 7, w tym nowego pasma 6 GHz, które eliminuje problem zakłóceń pasma radiowego powodowanych przez starsze urządzenia. Dodatkowe kanały 3× 320 MHz umożliwiają więcej jednoczesnych transmisji przy zachowaniu najwyższych możliwych prędkości, a technologia 4K-QAM zapewnia o 20% wyższą szybkość transmisji niż obecnie wykorzystywane 1024-QAM. Te udoskonalenia gwarantują niezwykle szybką i niezawodną łączność bezprzewodową, umożliwiając użytkownikom korzystanie z szybkich i stabilnych połączeń Wi-Fi o niskich opóźnieniach na wszystkich urządzeniach w domu.

Dzięki elastycznemu zakresowi opcji łączności (łącza światłowodowe, kabel Ethernet, 4G/5G i xDSL) użytkownicy mają swobodę w zakresie wyboru dostawcy Internetu zgodnie z własnymi preferencjami. Ponadto Deco Mesh zapewnia różne opcje wdrażania sieci w zależności od medium transmisyjnego.

Niezależnie od tego, czy łączymy jednostki bezprzewodowo, czy kablowo z wykorzystaniem Power over Ethernet (PoE) lub z wykorzystaniem istniejącego okablowania elektrycznego (PLC), Deco oferuje elastyczne i kompleksowe rozwiązanie Wi-Fi dla całego domu. Dodatkowo, model Deco BE25-Outdoor rozszerza zasięg na przestrzenie zewnętrzne, takie jak ogrody i baseny, co czyni go doskonałym wyborem dla domów jednorodzinnych z rozległym terenem.

Flagowy model Wi-Fi 7 Mesh Deco BE95 oferuje łączną prędkość do 33 Gb/s w 16 strumieniach i 4 pasmach, co czyni go, na ten moment, najszybszym systemem mesh na świecie. Model wyposażono w wymienne porty WAN/LAN 10G Ethernet, dzięki którym użytkownicy mogą podłączyć sieciową pamięć masową (NAS) i serwery gier, aby cieszyć się szybkim transferem plików, odblokowując nowy poziom wydajności sieci. Co więcej, zaimplementowana w urządzeniach technologia roamingu WiFi wspierana przez algorytmy AI zapewnia optymalne połączenie bez przerw w transmisji podczas przemieszczania się z pokoju do pokoju.

Routery Wi-Fi 7

Na targach CES zaprezentowano również sześć routerów Wi-Fi 7 z serii Archer będących połączeniem najnowocześniejszej technologii i estetyki. Wśród nich najciekawiej prezentują się Archer BE900, przełomowy router z czterostrumieniową transmisją danych z prędkością do 24,4 Gb/s oraz Archer GE800, pierwszy router Wi-Fi 7 TP-Link dedykowany graczom, oferujący prędkość transmisji WiFi do 19 Gb/s.

Router Wi-Fi 7, Archer BE900
Router Wi-Fi 7, Archer BE900

Archer BE900 na nowo definiuje wydajność Wi-Fi dzięki prędkości do 24,4 Gb/s w czterech pasmach transmisji. Urządzenie charakteryzuje się bezkonkurencyjną szybkością, która pozwala użytkownikom cieszyć się błyskawicznym pobieraniem, płynnym strumieniowaniem 4K i graniem bez opóźnień. Router posiada 12 optymalnie rozmieszczonych anten wewnętrznych, które zapewniają wysoki zysk, wysoką izolację, wysoką integrację i wielokierunkowy zasięg. Wyposażony w dwa porty 10G WAN/LAN – jeden port RJ45 i jeden port combo RJ45/SFP+ – Archer BE900 zapewnia elastyczną obsługę zarówno połączeń światłowodowych, jak i miedzianych. Dodatkowe cztery porty 2.5G i dwa porty USB sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do budowy multigigabitowej sieci domowej.

Pokazano również trzy inne routery WIFi 7 – Archer BE800, Archer BE550 i Archer BE230. Wszystkie te modele są kompatybilne z EasyMesh i wyposażone w system ochrony sieci HomeShield. Archer BE800 to trójzakresowy router Wi-Fi 7 o prędkości do 19 Gb/s, wyposażony w ekran LED, dwa porty 10G i cztery porty 2,5G. Archer BE550 to kolejny trójzakresowy router Wi-Fi 7, ale o prędkości do 9214 Mb/s i pięciu portach 2,5G. Archer BE230 to dwuzakresowy router Wi-Fi 7 o prędkości do 3,6 Gb/s.

Zaprojektowany z myślą o entuzjastach gier Archer GE800, toruje drogę do nowej ery wydajności w grach. Zapewnia niesamowicie szybkie prędkości dzięki trójzakresowej technologii Wi-Fi 7 zapewniającej oszałamiającą przepustowość do 19 Gb/s. Dwa porty 10G gwarantują błyskawiczne połączenia przewodowe, które wyniosą rozgrywki sieciowe na wyższy poziom. Router umożliwia uzyskanie przewagi w grach sieciowych dzięki funkcjom usprawniającym rozgrywkę, takim jak priorytetowanie aplikacji do gier, dedykowane porty do gier i akceleracja serwerów gier. Wszystkie te funkcjonalności mieszczą się w przyciągającej wzrok obudowie przypominającej statek kosmiczny z dynamicznymi efektami świetlnymi RGB.

Drugi z zaprezentowanych gamingowych routerów Archer GE650 oferuje trójzakresową łączność Wi-Fi 7 o prędkości do 11 Gb/s. Za połączenia kablowe w tym modelu odpowiadają port WAN 5 Gb/s, port LAN 5 Gb/s i trzy porty LAN 2,5 Gb/s.

Pierwsza na świecie karta sieciowa Wi-Fi 7

Karta sieciowa TP-Link z Wi-Fi 7
Karta sieciowa TP-Link z Wi-Fi 7

Kolejnym urządzeniem wartym uwagi jest pierwsza na świecie karta sieciowa Wi-Fi 7 Archer TBE550E. To trójzakresowa karta sieciowa, która pozwala wyposażyć komputery w najnowszą technologię Wi-Fi 7, oferując niezwykłą szybkość, niskie opóźnienia i zwiększoną niezawodność w gęstych środowiskach sieciowych. Ekran dotykowy i żywe efekty świetlne LED zwiększają zarówno funkcjonalność, jak i estetykę.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj