Za niecały miesiąc, bo 2 lutego, w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona front-endowi, która ma „łączyć przyszłość z Next.js, Remix, Nuxt, Angular, React.js, TypeScript, Qwik i nie tylko!”.
Gdzie i za ile odbędzie się Kongres Next.js?
Pewnie to będzie jedna z ważniejszych informacji jaka będzie Was interesowała. Wiem, że budżety na tego typu eventy chyba są jeszcze okrojone.
Kongres Next.js odbędzie się w Kinie Luna mieszczącym się przy ul. Marszałkowskiej 28 w Warszawie.
Bilety są jeszcze dostępne w dwóch wariantach:
- 483 zł (z VAT) do 18 stycznia,
- 690 zł (z VAT) jako cena regularna.
W cenie jest dostęp do wszystkich prezentacji, wstęp na targi pracy, poczęstunek czy impreza na koniec.
Za Kongresem Next.js stoi Michał Miszczyszyn. Możecie go kojarzyć z bloga Type of Web oraz książki poświęconej Typescriptowi: TypeScript na poważnie.
Co będzie ciekawego na konferencji?
Wiem, że na tego typu imprezy chodzi się by budować i zdobywać nowe kontakty, jednak dobrze wiedzieć co ciekawego będzie prezentowane. Szczególnie, że niektórzy mogą chcieć prosić o wejściówkę swojego pracodawcę.
W momencie publikacji wpisu, cały lineup nie był jeszcze opublikowany. Były sloty, które czekały na swojego prezentera.
- Kitze będzie opowiadał swojej drodze z projektu open source do płatnego produktu. Zapowiada się ciekawe, bo często pojawia się problem, że z open source nie da się żyć i robi się to dla samej idei.
- Tomasz Ducin przedstawi nowości jakie pojawiły w Angularze pod kontem architektury i DX. Jestem #teamreact 😉
- Ruby Jane Cabagnot będzie opowiadać o Astro, czyli jak tworzyć szybkie strony SSR. A temat SSR poruszałem we wpisie JavaScript i SEO. Może to być ciekawe.
- Theodore Vorillas z kolei opowie o skalowaniu aplikacji w Next.js, który obsłuży milionowy ruch i nie pozbawi nas pieniędzy.
- Elian Van Cutsem będzie opowiadał o nowościach w Astro.js jakie pojawiły się w wersji oznaczonej numerkiem 4.
- Alberto Schiabel pokaże jak może wyglądać przyszłość developmentu na froncie. Będzie o Remixie, Edge computing czy jak odpytywać bazę danych Neon przy użyciu Prisma ORM. Nie wiem czy 20 minut wystarczy na to wszystko :).
Przewidziane są też krótsze prezentacje, tzw. refreshing talks. Będzie o Next.js i jego stanie, React i WordPress czy o OpenTelemetry do zbieraniu logów z frontowych appek.
Tematy jak najbardziej na czasie i line-up wygląda bardzo interesująco. Bilety możecie kupić na stronie Kongresu Next.js – https://kongresnextjs.pl/#tickets.
Nazwa tego eventu chyba jest dwuznaczna, bo nie chodzi o sam framework lecz też o przyszłość.