Njusy Programowanie

Kongres Next.js – nowa konferencja frontendowa na początek 2024 roku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Za niecały miesiąc, bo 2 lutego, w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona front-endowi, która ma „łączyć przyszłość z Next.js, Remix, Nuxt, Angular, React.js, TypeScript, Qwik i nie tylko!”.

Gdzie i za ile odbędzie się Kongres Next.js?

Pewnie to będzie jedna z ważniejszych informacji jaka będzie Was interesowała. Wiem, że budżety na tego typu eventy chyba są jeszcze okrojone.

Kongres Next.js odbędzie się w Kinie Luna mieszczącym się przy ul. Marszałkowskiej 28 w Warszawie.

Bilety są jeszcze dostępne w dwóch wariantach:

  • 483 zł (z VAT) do 18 stycznia,
  • 690 zł (z VAT) jako cena regularna.

W cenie jest dostęp do wszystkich prezentacji, wstęp na targi pracy, poczęstunek czy impreza na koniec.

Za Kongresem Next.js stoi Michał Miszczyszyn. Możecie go kojarzyć z bloga Type of Web oraz książki poświęconej Typescriptowi: TypeScript na poważnie.

Co będzie ciekawego na konferencji?

Wiem, że na tego typu imprezy chodzi się by budować i zdobywać nowe kontakty, jednak dobrze wiedzieć co ciekawego będzie prezentowane. Szczególnie, że niektórzy mogą chcieć prosić o wejściówkę swojego pracodawcę.

W momencie publikacji wpisu, cały lineup nie był jeszcze opublikowany. Były sloty, które czekały na swojego prezentera.

  • Kitze będzie opowiadał swojej drodze z projektu open source do płatnego produktu. Zapowiada się ciekawe, bo często pojawia się problem, że z open source nie da się żyć i robi się to dla samej idei.
  • Tomasz Ducin przedstawi nowości jakie pojawiły w Angularze pod kontem architektury i DX. Jestem #teamreact 😉
  • Ruby Jane Cabagnot będzie opowiadać o Astro, czyli jak tworzyć szybkie strony SSR. A temat SSR poruszałem we wpisie JavaScript i SEO. Może to być ciekawe.
  • Theodore Vorillas z kolei opowie o skalowaniu aplikacji w Next.js, który obsłuży milionowy ruch i nie pozbawi nas pieniędzy.
  • Elian Van Cutsem będzie opowiadał o nowościach w Astro.js jakie pojawiły się w wersji oznaczonej numerkiem 4.
  • Alberto Schiabel pokaże jak może wyglądać przyszłość developmentu na froncie. Będzie o Remixie, Edge computing czy jak odpytywać bazę danych Neon przy użyciu Prisma ORM. Nie wiem czy 20 minut wystarczy na to wszystko :).

Przewidziane są też krótsze prezentacje, tzw. refreshing talks. Będzie o Next.js i jego stanie, React i WordPress czy o OpenTelemetry do zbieraniu logów z frontowych appek.

Tematy jak najbardziej na czasie i line-up wygląda bardzo interesująco. Bilety możecie kupić na stronie Kongresu Next.js – https://kongresnextjs.pl/#tickets.

Nazwa tego eventu chyba jest dwuznaczna, bo nie chodzi o sam framework lecz też o przyszłość.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj