Gadżety Programowanie

Sphero Bolt – nowa, programowalna kulka-robot

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam gadżety i wszelkiego rodzaju roboty, które można zaprogramować – mieć nad nimi większą lub mniejszą kontrolę. Sphero ogłosiło właśnie swój najnowszy produkt – Sphero Bolt. Zdalnie sterowana kulka, którą można programować.

Co wyróżnia Sphero Bolt na tle innych produktów tej firmy? Po pierwsze, wyświetlacz z matrycą LED 8 x 8 będzie pierwszą rzeczą jaka przyciągnie twoją uwagę. Po drugie, dzięki przezroczystej powłoce Bolta – można ją zaprogramować tak, aby pokazywała od tekstu po uśmiechnięte twarze, a nawet informację o ładowaniu baterii.

Jest to kolejny produkt z tej serii, który kładzie nacisk na naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Ideą przyświecającą powstaniu tego małego i zwrotnego robota była nauka poprzez zabawę.

Oprócz wyświetlacza LED, Sphero Bolt, jest wyposażony w to, co jego poprzednie modele. A są to czujniki podczerwieni i oświetlenia (dołączające do akcelerometrów i żyroskopów), magnetometr (pomaga w sterowaniu). Bolt ma większą baterię dzięki której będzie można się bawić do 2 godzin (a nawet dłużej, jeżeli robot nie będzie mocno „katowany”). Wspomniałem że jest on również wodoodporny i bardzo wytrzymały?

Nauka programowania oparta jest na Scratchu, gdzie programowanie poleca na umieszczaniu komend w postaci bloków z instrukcjami.

Polecam filmik reklamujący możliwość kulki-robota:

Cena Sphero Bolt wynosi 149 dolarów. Przeliczając tę kwotę na złotówki po aktualnym kursie dolara (z dnia publikacji) będzie to około 560 zł. Za około miesiąc Sphero Bolt będzie można kupić u wybranych dystrybutorów. Nie wiadomo jednak czy będzie to między innymi ktoś z Polski.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj