Google Poradniki

Rozpoznawanie muzyki z Google – czy to możliwe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeśli choć raz zdarzyło ci się nucić cały dzień jedną melodię, nie mogąc przypomnieć sobie co to za utwór – ten artykuł jest dla ciebie! Dzisiaj pokażę, jak w łatwy sposób poznać tytuł piosenki, który zapomniałeś lub po prostu go nie znasz. Z pomocą przyjdzie rozpoznawanie muzyki w aplikacji Google. 

Jak korzystać z wyszukiwania muzyki w Google?

Rozpoznawanie muzyki z najpopularniejszą wyszukiwarką internetową jest banalnie proste. Wszystko sprowadza się do kilku kroków.

Aplikacja Google
Aplikacja Google – ekran główny. Nas będzie interesować ikonka z mikrofonem
  1. Upewnij się, że masz aplikację Google na swoim urządzeniu mobilnym – szczególnie gdy używasz systemu iOS.
  2. Po otwarciu aplikacji Google, aby skorzystać z opcji rozpoznawania muzyki, należy nacisnąć ikonkę mikrofonu widoczną po prawej stronie pola wyszukiwania.
  3. W tym momencie zobaczysz biały (lub czarny, w zależności od preferencji systemowych) ekran, na którym będzie znajdował się przycisk „Wyszukaj piosenkę”.
  4. Teraz aplikacja Google będzie słuchała dźwięków z otoczenia przez ładnych kilka sekund. Możesz zanucić a nawet zaśpiewać piosenkę, która wpadła ci w ucho. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by zbliżyć telefon do radia czy nasłuchiwać np. knajpie.
Aplikacja Google nasłuchuje na dźwięk
Aplikacja Google nasłuchuje na dźwięk

Jeśli wyszukiwanie muzyki zakończy się sukcesem, w wyszukiwarce Google zostaną otwarte karty, w których znajdziesz informacje o piosence. Będziesz mógł odsłuchać dany utwór, przeczytać tekst, a także dowiesz się w jakich aplikacjach streamingowych możesz go odtwarzać. Jeżeli aplikacji nie uda się rozpoznać muzyki, zostaniesz poproszony o spróbowanie raz jeszcze.

Warto zaznaczyć, że alternatywnych aplikacji do wyszukiwania muzyki jest bardzo dużo. Jeśli Google nie wykona dobrze zadania lub po prostu chcesz przetestować inne narzędzie, z powodzeniem możesz znaleźć i pobrać analogiczne aplikacje w sklepie Google Play lub AppStore. Świetnym przykładem takiego rozwiązania jest aplikacja Shazam. Większość wyszukiwarek muzyki jest całkowicie darmowa.

Rozpoznawanie muzyki Google – podsumowanie

Funkcja „wyszukaj piosenkę” w aplikacji Google to bardzo ciekawe i przydatne narzędzie. Na uwagę zasługuje intuicyjność i łatwość obsługi, a także fakt, iż jest bezpłatna. Rozpoznawanie muzyki Google jest nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale także bardzo skuteczne. To łatwy i szybki sposób, który umożliwi odszukanie tytułu piosenki, która wpadła w ucho.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj