Google Poradniki

Jak dodać herb klubu sportowego do wyników Google?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnim tygodniu piłkarski klub z mojego dziennego miasta jakim jest Lublin, Motor Lublin, awansował do pierwszej ligi. Jest to samowity sukces zespołu. Problem w tym, że podczas wpisywania nazwy tego klubu w Google ujrzymy snippet z ostatnimi wynikami. W nim nie ma herbu klubu sportowego.

Dobra wiadomość jest taka, że ten problem nie dotyczy tylko mało znanych klubów. Problem dotyczył klubów z Ekstraklasy tj. Arka Gdynia czy Cracovia. Piłka nożna nie jest tutaj wyjątkiem.

Jak dodać herb klubu do Google?

I tutaj zaczynają się schody. Na próżno szukać tego typu informacji w oficjalnych poradnikach molocha.

Jak się okazuje jedynym ze sposobów jest przesyłanie odpowiedniej opinii na temat wyników wyszukiwania. Jak widzicie powyższego twista, działa to. Wspomniane przeze mnie kluby sportowe, które miały z tym problem już mają swoje herby w Google.

Problem polega na tym, że nie jestem w stanie określić ilości tych opinii, która spowoduje, że firma postanowi skorygować owe dane. Trzeba założyć, że im więcej tym lepiej. Dla fanów swojej drużyny piłkarskiej nie powinno być to jakimś problemem – wystarczy się skrzyknąć i gotowe.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj