Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Njusy

Port USB-C w iPhonie 15 prawdopodobnie z ograniczeniami na poziomie hardware

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Okazuje się, że chyba dobrze zrobiłem kupując ubiegłoroczny model oznaczony numerkiem 14. Ze względu na regulacje Unijne firma Apple została zmuszona zmiany Lightning portu na rzecz USB-C. Okazuje się, że będzie on ograniczony sprzętowo.

Istnieje bardzo duża szansa, że port USB-C w iPhone’ach będzie ograniczony jak port Lightning. Oznacza to, że nie wszystkie funkcje będą działać, jeśli użytkownik podłączy urządzenia innych producentów.

Podobną sytuację już teraz możemy spotkać w iPadzie Pro, który posiada port USB-C, ale nie działa z niektórymi urządzeniami zewnętrznymi. Mowa i takich urządzenia peryferyjnych jak kamery czy karty dźwiękowe. Podobne ograniczenia mogą pojawić się w przypadku portu USB-C w iPhonie 15.

Czytaj także: Nie działa CarPlay w Volkswagenie? Pewnie musisz zmienić port USB na ten z chipem Apple

Jednym z powodów takich ograniczeń jest fakt, że Apple preferuje własne akcesoria i urządzenia, które są zoptymalizowane pod kątem swoich urządzeń. W związku z tym, korzystanie z urządzeń innych producentów może być trudniejsze lub niemożliwe. Jak to działa w praktyce opisałem w podlinkowanym artykule o CarPlay.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj