Njusy

Port USB-C w iPhonie 15 prawdopodobnie z ograniczeniami na poziomie hardware

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okazuje się, że chyba dobrze zrobiłem kupując ubiegłoroczny model oznaczony numerkiem 14. Ze względu na regulacje Unijne firma Apple została zmuszona zmiany Lightning portu na rzecz USB-C. Okazuje się, że będzie on ograniczony sprzętowo.

Istnieje bardzo duża szansa, że port USB-C w iPhone’ach będzie ograniczony jak port Lightning. Oznacza to, że nie wszystkie funkcje będą działać, jeśli użytkownik podłączy urządzenia innych producentów.

Podobną sytuację już teraz możemy spotkać w iPadzie Pro, który posiada port USB-C, ale nie działa z niektórymi urządzeniami zewnętrznymi. Mowa i takich urządzenia peryferyjnych jak kamery czy karty dźwiękowe. Podobne ograniczenia mogą pojawić się w przypadku portu USB-C w iPhonie 15.

Czytaj także: Nie działa CarPlay w Volkswagenie? Pewnie musisz zmienić port USB na ten z chipem Apple

Jednym z powodów takich ograniczeń jest fakt, że Apple preferuje własne akcesoria i urządzenia, które są zoptymalizowane pod kątem swoich urządzeń. W związku z tym, korzystanie z urządzeń innych producentów może być trudniejsze lub niemożliwe. Jak to działa w praktyce opisałem w podlinkowanym artykule o CarPlay.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj