Poradniki

Jak sprawdzić czy iPhone jest na gwarancji?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Tego typu informacja może być przydatna osobom kupującym i sprzedającym smartfony iPhone. Aby sprawdzić czy iPhone jest na gwarancji dostępne są przynajmniej dwa sposoby.

Ile trwa gwarancja na iPhone?

Normalnie Apple daje rok gwarancji na swoje smartfony. Początek gwarancji przypada na dzień w którym iPhone został aktywowany (nie kupiony!). Przez ten okres Apple zobowiązuje się do naprawy lub wymiany produktu na nowy, który jest całkowicie sprawny (o ile zajdzie taka potrzeba). Dzięki Unii Europejskiej Apple daje nam dodatkowy rok (czyli w sumie dwa lata) gwarancji. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie:

Konsumenci są uprawnieni do darmowej naprawy albo wymiany, obniżenia ceny albo zwrotu kosztów ze strony sprzedawcy w przypadku towarów wadliwych. Zazwyczaj, uprawnienia te dotyczą wad, które ujawniły się w terminie dwóch lat od daty dostawy towarów, o czym będzie mowa poniżej.

W każdej chwili użytkownik może wypić AppleCare, który wydłuża gwarancję na urządzenie. Może to być specjalnie przydatne, gdyby po dwóch latach wyszła jakaś fabryczna wada.

Jak sprawdzić czy iPhone jest na gwarancji?

Jak wspomniałem na początku wpisu, znam dwa sposoby na sprawdzenie gwarancji w iPhonie.

Sprawdzenie informacji o gwarancji w iPhonie

  1. Wystarczy przejść do Ustawienia > Ogólne > To urządzenie....
  2. Po chwili (musimy być połączenie z internetem) pojawi się specjalna sekcja z informacją o gwarancji (data do kiedy jest).
  3. Po kliknięciu w gwarancję (jeśli nam przypada), dostaniemy informację jak na poniższym screenie.
Przykład aktywnej gwarancji Apple dla iPhone 14 Pro
Przykład aktywnej gwarancji Apple dla iPhone 14 Pro

W przypadku braku gwarancji dostaniemy informację, Gwarancja wygasła, a po kliknięciu w szczegóły ukaże się monit, że możliwe są płatne naprawy i serwis.

Sprawdzenie poprzez stronę Apple

Ta opcja może być szczególnie przydatna osobom chcących kupić iPhone z drugiej ręki. Często się zdarza, że ktoś ma na sprzedaż telefon nie wyjęty z pudełka. Na ten stronie checkcoverage.apple.com może sprawdzić czy gwarancja jest aktywna i jaki jest jej zakres.


Podsumowując, w zależności od potrzeb mamy do dyspozycji dwa sposoby weryfikacji gwarancji w smartfonach iPhone. Najlepsza opcja, to sprawdzenie jej bezpośrednio w urządzeniu. Jeśli chcemy kupić ukazywany iPhone, to pozostaje sprawdzenie tylko na stronie Apple.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj