Ciekawostki technologiczne Programowanie

75% Polaków chce, aby ich dzieci uczyły się programowania

Pinterest LinkedIn Tumblr

Powstało dużo mitów i legend na temat branży IT. Najpopularniejsze są te, które oczywiście dotyczą pieniędzy. Nie ma też co za bardzo ukrywać, że praca w IT jest bardzo przyszłościowa. Z ostatniego badania wynika bowiem, że 75% polaków widziałoby swoje dzieci właśnie w tej branży.

Takie są wyniki raportu organizacji Public First „Wykorzystanie cyfrowego potencjału Polski” przygotowanym na zlecenie Amazon Web Services (AWS). Wspomniany raport przedstawia stan przygotowania Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej do realizacji celów Dekady Cyfrowej. Zgodnie z założeniami tej strategii do 2030 roku odsetek populacji z podstawowymi umiejętnościami cyfrowymi powinien wynieść 80 proc.

Czytaj także:

O ile nie każdy z rodziców potrafi sprawnie poruszać się po cyfrowym świecie, to doskonale wie jak ważna jest to umiejętność. Dlatego organizacja zapytała rodziców o ważne umiejętności cyfrowe ich dzieci. Wyniki wyglądają następująco:

  • 77% stwierdziło, że nauka programowania jest ważna dla ich dziecka
  • 69% stwierdziło, że ważne jest, aby ich dziecko nauczyło się tworzyć własną stronę internetową
  • 54% stwierdziło, że ważne jest, aby ich dziecko nauczyło się budować model uczenia maszynowego

Powyższe dane oznaczają, że polscy rodzice mają dużą świadomość na temat istoty świata IT. Cieszy mnie fakt, że za kilkanaście lat część (mam nadzieję, że jak największa) tych dzieciaczków zasili branżę IT, w której cały czas brakuje specjalistów. Branża jest tak duża, że dla każdego znajdzie się odpowiednie miejsce.

Cały raport znajdziecie tutaj.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj