Poradniki

Pobieranie z YouTube – jak pobrać (ściągnąć) muzykę, piosenkę lub film?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pobieranie filmów czy muzyki z YouTube to skomplikowany temat. Wszystko przez obowiązujące w serwisie prawa autorskie. Między innymi z tego właśnie powodu brakuje wciąż oficjalnej aplikacji lub strony umożliwiającej pobieranie treści z YouTube. Na szczęście w Internecie nie brakuje narzędzi, które umożliwiają nam takie działania.


Dziwi mnie trochę fakt, że YouTube nie wprowadził jeszcze możliwości pobierania niektórych materiałów. Chociażby tych edukacyjnych i piszę to całkiem poważnie. Są osoby, które wrzucają filmy na tą platformę by przekazywać wiedzę i to zupełnie za darmo.

YouTube wprowadził usługę YouTube Premium za pomocą której jest możliwość ściągania filmów i muzyki!

Za 29,99 zł (cena z dnia 17 czerwca 2019 r.) można oglądać filmy offline, oryginalne filmy i seriale.


Z tego wpisu dowiesz się m.in.:

 • jak ściągnąć muzykę z Youtube,
 • jak ściągnąć piosenkę z Youtube,
 • jakie są darmowe programy, aplikacje do pobierania z Youtube,
 • czy są jakieś płatne programy do ściągania z Youtube,
 • które strony umożliwiają pobieranie muzyki i filmów z tego serwisu,
 • jakie warto wtyczki do przeglądarki istnieją i które zainstalować by pobierać filmy i muzykę w formacie mp3.

Wracając do meritum sprawy czyli pobierania z YouTube. Ściąganie filmów czy muzyki z YouTube można podzielić na dwa rodzaje (ze względu na narzędzia jakie mamy dostępne):

 1. Pobieranie z YouTube za pomocą programów na Windowsa, macOS czy inny system operacyjny.
 2. Pobieranie z YouTube online (czyli za pomocą serwisów internetowych).

W tym wpisie przedstawię kilka narzędzi sprawdzających się ściąganiu danych z YouTube z dwóch powyższych kategorii.

Pobieranie z YT za pomocą programów

Pobieranie z YouTube za pomocą programu JDownloader

JDownloader to coś więcej niż program do pobierania treści z YouTube. Ułatwia nam ono także pobieranie plików ze znanych serwisów hostingowych czy serwerów FTP. JDownloader daje nam możliwość kategoryzowania zadań, kolejkowania, czy ustawiania maksymalnej liczby pobieranych plików jednocześnie. Jak więc pobrać za jego pomocą film z YouTube?

  1. Po uruchomieniu aplikacji przejdźmy do sekcji Zbieracz linków.
  2. Klikając w opcję „Dodaj nowe linki” wyświetli nam się nowe okno, w którym będziemy mogli wkleić interesujące nas linki. Nie musimy bowiem ograniczać się do jednego odnośnika.
  3. Po wciśnięciu przycisku „Kontynuuj” zobaczymy interesujące nas wideo, opis, okładkę oraz plik audio.
  4. Prawym przyciskiem myszy możemy wybrać stosowny element i przejść do opcji „Rozpoczęcie pobierania”.
  5. Program przeniesie nas do zakładki „Pobieranie”, gdzie będziemy mogli śledzić cały proces.

Przy częstym korzystaniu z tego programu warto skonfigurować takie opcje jak foldery pobierania czy limity.

Link do JDownloader (dostępny na Windows, macOS, Linux).

Ściąganie z YT za pomocą Airy

Airy, to z kolei płatna propozycja programu do ściągania filmów i muzyka z YT. Program jest dostępny na Windowsa oraz na macOS. Największą jego zaletą jest jego prostota. Wystarczy wkleić link do materiału z platformy YouTube wybrać interesujące nas opcji (film czy muzyka, format, jakość, itp.) a na koniec nacisnąć przycisk „Download”.

Minimalistyczny wygląd programu Airy służącego do pobierania filmów i muzyki z Youtube
Airy – tak minimalistycznie prezentuje się program. Link do jednego z moich filmów gdzie latam dronem.

Airy daje możliwość pobierania materiałów dostępnych tylko dla zalogowanych użytkowników. Jest też możliwość pobrania tłumaczeń w przypadku filmów (o ile je posiadają).

Airy pobierze playlisty i kanały z YouTube

Dużą zaletą jest możliwość pobierania playlist i kanałów. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zarchiwizować np. filmy ze swojego kanału.

Najtańsza licencja kosztuje $19.95 (+ VAT).

Ściąganie z YouTube online (czyli za pomocą serwisów internetowych)

Aby pobrać wideo z serwisu YouTube nie musimy jednak instalować dodatkowych programów. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „youtube download” i od razu na liście wynikowej zobaczymy wiele linków do stron oferujących pobranie materiałów umieszczanych na YouTube. Wybrałem te najciekawsze wg mnie.

Większość tych serwisów ma jedną wadę, a właściwie ograniczenie. Głównie są to problemy z pobieraniem materiału dłuższego niż dwie godziny.

Tube Leecher

To jedno z najprostszych narzędzi służących do pobierania filmów z YouTube. Instrukcja korzystania z tego serwisu jest bardzo prosta:

 1. Wklejamy interesujący nas link.
 2. Klikamy w „Get it”.
 3. Następnie klikamy na „Download” i prawym przyciskiem myszy wybieramy opcję „Zapisz link jako …”
Tak wygląda ekran TubeLeecher po wpisaniu adresu URL materiału z YouTube.
Tak wygląda ekran TubeLeecher po wpisaniu adresu URL materiału z YouTube.

Do niektórych plików może być wymagany specjalny plugin.

By z niego skorzystać wystarczy wejść na stronę tubeleecher.com i wkleić link do interesującego nas materiału. Po kliknięciu przycisku „Get it” możemy wybrać jeden z kilku formatów. Następnie na odnośniku „Download”klikamy prawym przyciskiem myszy na polecenie „Zapisz link jako”. Następnie zmieniamy nazwę pliku i pobieramy go.

1-Click YouTube Video Download (Firefox)

To narzędzie to nic innego jak rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox. Dodaje ono specjalny przycisk w serwisie YouTube, który pozwala na ekspresowe pobranie oglądanego przez was materiału. 1-Click YouTube Video Download jest dostępny w oficjalnym sklepie z dodatkami do przeglądarki. Po jego zainstalowaniu i włączeniu filmu na YouTube pojawi się czerwony przycisk „Download”. Będzie on widoczny obok liczby wyświetleń. Po kliknięciu pojawi się menu, w którym wybierzemy format, jakość, nazwę oraz miejsce zapisu pliku. Wtyczka działa intuicyjne i szybko, dzięki czemu jest tak bardzo popularna wśród użytkowników Firefoxa.

Pobieranie filmów i muzyki z YouTube za pomocą ClipConverter

Jest to prawdziwy kombajn, który umożliwia konwersję formatu filmu przed jego pobraniem. Możemy z niego wyodrębnić sam dźwięk w formatach MP3, M4A, AAC. Całość można natomiast pobrać w MP4, 3GP, AVI, MOV i MKV.

 1. W polu „Link do filmiku” wklejamy odnośnik do interesującego nas wideo.
 2. Wybieramy odpowiedni format i jakość filmu.
 3. Po zakończeniu tych kroków możemy przejść do konwersji.
 4. Gdy ClipConverter wykona żądane przez nas działania, możemy pobrać gotowy plik na nasz dysk twardy.

Narzędzie to jest dostępne na clipconverter.cc.

Podsumowanie o pobieraniu z YT

Jak widać, pobieranie plików z YT jest naprawdę proste i wystarczy trochę poszukać w sieci.

Filmy z serwisu YouTube możemy pobierać na wiele sposobów, jednak wciąż brakuje nam oficjalnego dostępu do takiej funkcji. To dziwne zachowanie ze strony właścicieli platformy, zwłaszcza że tego typu opcje są dostępne w innych serwisach, jak chociażby Netflix. Świadczy to tylko o popularności tej funkcji. O Premium YouTube mówi się już od jakiegoś czasu, jednak wciąż nie pojawiły się żadne konkrety dotyczące pojawienia się tej usługi w Polsce. Pozostaje nam więc korzystać z dodatkowych narzędzi i cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

 1. Warto dopisać YouTube-DLG, które jest kombajnem i potrafi ściągnąć dowolny strumień z YouTube bez żadnej konwersji. Ponadto obsługuje nie tylko YouTube.

 2. Moim zdaniem nigdy nie udostępnią takiej funkcji (pobieranie filmów na dysk twardy). Youtube to reklamy a te (spersonalizowane) nie pojawią się w pobranym materiale, więc to dla Google tylko strata „piniondzy”
  JDownloader jest mi bardzo znany i jakby sobie jeszcze radził z serwisem vod.pl to byłby kosmos 😉
  Świetny poradnik, jednak brakuje mi jednej fajnej opcji – czyli pobrania filmów z YT bezpośrednio z poziomu androida ( z czego często korzystam) Na przykład aplikacją TubeMate.

Skomentuj