Ciekawostki technologiczne Zdrowie

Jak długo myć zęby? Z Y-Brush wystarczy 10 sekund!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zastanawiacie się jak długo trzeba myć zęby szczoteczką elektryczną? Zastanawialiście się kiedykolwiek czy proces mycia zębów można jakoś skrócić i jednocześnie myć je szybciej. Y-Brush to odpowiedź na takie pytania!

Człowiek lubi sobie ułatwiać życie. Jazda samochodem z punktu A do B może być szybsza jeśli znamy dobry skrót. Okazuje się, że mycie zębów też można znacząco skrócić dzięki Y-Brush.

Przez trzy lata pracował nad nią cały sztab dentystów. Wszystko wskazuje na to, ze udało znaleść się optymalne rozwiązanie. Potwierdzają to dwie zbiórki crowdfundingowe na Kickstarterze oraz Indiegogo. Na pierwszym udało się zabrać prawie 170 tys. dolarów (oczekiwano 25 tys.). Na drugim zebrano już ponad 200 tys. dolarów.

Smutne dane z Polski

Niemalże 4 mln Polaków nie myje zębów, a około 800 tysięcy nie ma nawet szczoteczki do zębów. Takie są wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie GSK Consumer Healthcare. Wyniki z niego też, że Polacy strasznie boją się dentysty.

Tradycyjne mycie zębów powinno trwać około 2-3 minut. Dzięki temu, że Y-Brush (w kształcie litery „Y”) może pokryć znacznie większą powierzchnię zębów niż zwykła szczoteczka, to czas mycia można zredukować do 10 sekund (po 5 sekund na górne i dolne zęby)!

Włosie szczoteczki jest wykonane z nylonu, które jest pokryte antybakteryjną powłoką.

Y-Brush wykorzystuje technikę mycia zębów metodą Bass (poprzez wibracje) – pozwala to na skuteczne oczyszczanie kieszonek dziąsłowych z płytki bakteryjnej, polega na ułożeniu włosia szczoteczki pod kątem 45 stopni w okolicy szyjek zębów i wykonywaniu delikatnych ruchów wibrujących

Szczoteczka będzie dostępna w czterech rozmiarach (w tym jeden dla dzieci).

Ile będzie nas kosztował taki „luksus”? W tej chwili, w ramach przedsprzedaży twórcy chcą 109 euro (ok. 470 zł) za zestaw dla jednej osoby. W pakiecie użytkownik oprócz szczoteczki dostaje ładowarkę i ochraniacz do szczoteczki.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj