Aplikacje mobilne Ciekawostki technologiczne

Photomath – rozwiązuj zadania z matematyki robiąc im zdjęcie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rok szkolny trwa już ponad miesiąc. Pewnie kilka kartkówek i klasówek zdążyło się było. Matematyki pewnie dalej większość nie lubi lub nie rozumie, ale dzięki aplikacji Photomath rozwiązywanie zadań może być fajniejsze.

Co byście powiedzieli gdybyście mogli rozwiązywać równania matematyczne robiąc im zdjęcia? Po zrobieniu zdjęcia, oprócz wyniku dostawalibyście kroki niezbędne do jego rozwiązania oraz wykres? Brzmi jak rocket science? Nic bardziej mylnego. To wszystko robi Photomath!

Nie wierzysz? Pobierz wspomnianą przeze mnie aplikację i zrób zdjęcie poniższemu równaniu.

9x – 7 = 13 – 4x

Jak działa PhotoMath?

Cały magia polega na szukaniu matematycznych cech skanowanego tekstu. Aplikacja skanuje tekst, i jeżeli pasuje do wzoru, to analizuje go i po chwili na ekranie mamy wynik równania. Wszystko działa bardzo szybko i sprawnie. Dodatkowo interfejs aplikacji jest po polsku.

Jak rozwiązywane są zadania z matematyki przez Photomath?

 1. Możemy zobaczyć krok po kroku jak równanie matematyczne jest rozwiązywane. Można kliknąć szczegóły i wszystko będzie dokładnie opisane (po polsku).
 2. Rozwiązanie jest podawane w postaci ułamka lub liczby „po przecinku”.
 3. Jeżeli jest taka możliwość, to Photomath pokaże inny sposób rozwiązania tego zadania z matematyki.
 4. Na koniec Photomath narysuje wykres.

Photomath rozwiązuje zadania z algebry, trygonometrii czy arytmetyki. Radzi dobrze sobie z całkami i pochodnymi. Potrafi też rozpoznać dodawanie i odejmowanie pisemne i pokaże krok po kroku obliczenia razem z przenoszeniem!

Dla kogoś kto ma problemy z rozwiązywaniem zadań z matematyki myślę, że to bardzo pomocna aplikacja. Oczami wyobraźni widzę, że Photomath może być idealną pomocą podczas klasówek.

Po szczegóły oraz linki do iOS i Androida zapraszam na stronę photomath.net/en/.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarzy 6

 1. Dociekliwy____ Odpowiedz

  Dwa dni temu miałem sprawdzian, i babeczka mnie nakryła na robieniu zdjęć właśnie tą appką 🙁

 2. Nie jestem za tym aby tak bardzo ,,odmóżdżać,, młode pokolenie.. Prawie każdy boi się matematyki, a tak naprawdę nie jest ona taka straszna 🙂 Za jakiś czas będziemy potrzebowali umysłów ścisłych, których przez m.in. takie aplikacje będzie coraz mniej.

  • Piotr Cichosz Odpowiedz

   Tak długo jak ta appka jest wykorzystywana jako pomoc do nauki, to wszystko jest ok.

   • Pomoc do nauki zgoda. Tylko nie gotowe rozwiązania. Młodzież bardzo się do tego przyzwyczaiła, że wszystko ma gotowe.. Nie mam zamiaru nikogo obrazić oczywiście 😉 mam świadomość tego, że jak ktoś chce to będzie się uczył.

 3. Mam wielki problem z matmą i nie mam telefonu moja mama jest za tym abym jeszcze telefonu nie miała więc potrzebuje waszej pomocy w matmie . Mam pewne zadanie do zrobienia posuchajcie: Jola i jej 5 koleżanek kupiło 5 pizz .Jaką część pizzy dostanie każda z nich przy jednakowym podziale ? A)3/5 , B)2/5,C)5/6,d)6/5 PIZZY .To zadanie trzeba zrobić z ułamkami . Pomóżcie !

Skomentuj