Ciekawostki technologiczne Njusy Przeglądarki internetowe

Opera uruchamia VPN Pro – usługę dla urządzeń na Androidzie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pięć lat temu Opera stała się pierwszą z najpopularniejszych przeglądarek internetowych oferującą wbudowaną bezpłatną usługę VPN. Dziś Opera rozszerza swoje działanie o nową usługę VPN Pro – subskrybowany serwis premium VPN, działający bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji. VPN Pro oferuje użytkownikom Opery bezpieczeństwo i prywatność dla całego urządzenia z Androidem.

Usługa oferuje dostęp do ponad 3000 prywatnych serwerów sieciowych w ponad 30 wirtualnych lokalizacjach na całym świecie, umożliwiając użytkownikom przesyłanie filmów, pobieranie plików i przeglądanie sieci w bezpieczny sposób, dzięki szybkiemu połączeniu VPN oraz nieograniczonej przepustowości.

W Operze zawsze koncentrowaliśmy się na zapewnieniu maksymalnej prywatności. Stale wprowadzaliśmy bezpłatne wbudowane i zaawansowane funkcje mające na celu ochronę użytkowników podczas surfowania w sieci. Ostatnio zauważyliśmy rosnące zainteresowanie ochroną całego urządzenia. Takie głosy wyrażały tysiące naszych użytkowników. Dlatego uruchomienie nowej i rozbudowanej usługi VPN było dla nas kolejnym logicznym krokiem. Stefan Stjernelund, Product Manager Opera Android

W USA prawie 60 proc. użytkowników zakwalifikowało VPN jako jedną z TOP3 kluczowych funkcji przeglądarki, natomiast 20 proc. uznało ją za najważniejszą. 40 proc. jest chętnych na płatną subskrypcję. Natomiast w Polsce 40 proc. uważa VPN za jedną z najistotniejszych funkcjonalności, 26 proc. bierze pod uwagę zakup w formie subskrypcji.

VPN Pro może być używany na Androidzie 6.0 i nowszych wersjach systemu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo urządzenia, użytkownicy mogą subskrybować Opera VPN Pro bezpośrednio w przeglądarce, wykonując 4 proste kroki:

  1. pobranie najnowszej wersję przeglądarki,
  2. uaktualnienie do VPN Pro,
  3. wybranie rodzaju abonamentu,
  4. postępowanie zgodnie z instrukcjami dotyczącymi płatności za pośrednictwem Sklepu Google Play.

Opera skompletowała także specjalny zespół wiodących w branży ekspertów, który będzie stanowił obsługę klientów VPN Pro oraz będzie zawsze do ich dyspozycji. Wsparcie będzie można uzyskać za pośrednictwem Centrum pomocy (Support) lub przez czat i e-mail, które są dostępne tutaj.

Cennik usługi Opery VPN Pro

Usługa VPN Pro jest obecnie dostępna dla użytkowników na większości rynków na całym świecie. Każdy może skorzystać z 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego i 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Opcje cenowe wersji beta to 11,99 PLN za miesiąc i 8,66 PLN miesięcznie w przypadku kwartalnej subskrypcji.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

Skomentuj