Przeglądarki internetowe

Microsoft Edge jest już drugą, najpopularniejszą przeglądarką na komputerach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciekawe wiadomości nadchodzą z USA. W marcu okazało się, że w rankingu najpopularniejszych przeglądarek internetowych nastąpiła zmiana na miejscu drugim. Zdobyła ją przeglądarka od Microsoftu.

Dotychczasowy lider – Chrome – został ten sam. Przeglądarce od Google udało się nawet zwiększyć udział w rynki z 67,27% do 68,50%.

Microsoft Edge wyprzedził Firefox, który zajmował drugą pozycję. Jednocześnie przeglądarka Egde ustanowiła swój nowy rekord. Te rekord wynosi 7,59% udziału na pecetach. W lutym ten wynik wyniósł 7,38%. Dane są o tyle ciekawe, że aby zainstalować Microsoft Edge trzeba zrobić to samemu.

Zobacz też: Bezpieczna przeglądarka internetowa Brave 1.0 już jest!

Dodam tylko, że Microsoft Edge korzysta z silnika Chromium. Tego samego z którego korzysta Chrome.

Ten wynik może się jeszcze zmienić, bo w tym roku jest planowana aktualizacja systemu Windows 7 do Windows 10. Wtedy Microsoft Edge zostanie zainstalowany automatycznie na milionach pecetów.

U nas, na rodzimym rynku, sytuacja jest zupełnie inna. Sprawdzając statystyki bloga jak i innych moich serwisów widzę, że tego trendu jeszcze nie ma u nas. Sprawdziłem też ogólnodostępne dane w ranking.pl i sytuacja jest identyczna. Punktem zwrotnym może być aktualizacja do najnowszej wersji systemu Windows. A co z tego wyjdzie, to czas pokaże.

Źródło: NetMarketShare

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

  1. Od roku używam Edga, silnik chroma nadaje prędkości a jedną z funkcji z której korzystam to przypinanie dowolnej strony do paska zadań. Jest jedno ale: muli na YT.

  2. Właśnie zainstalowałem najnowszą wersję E Wersja 81.0.416.72 (Oficjalna kompilacja) (wersja 64-bitowa) – polecam super, Youtube nie muli jak w Firefoxie.

Skomentuj