Google Njusy

Nieźle YouTube pogięło z tymi reklamami

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie wiem czy zauważyliście, ale od kilku dni ilość reklam na YouTubie znacząco wzrosła. Czytałem, że monopolista prowadzi testy na większą skalę. Poziom frustraci użytkowników powoli sięga zenitu.

Od kilku dni, podczas oglądania filmów na subskrybowanych przeze mnie kanałach ilość reklam potroiła się. Reklamy wyświetlają się średnio co 3-4 minuty i trwają, w zależności od typu, 5 sekund albo 30 sekund. Część z nich da się pominąć a część nie. Problem dotyczy zarówno urządzeń mobilnych, TV czy laptopów.

Jak widzicie powyżej, nie tylko ja mam z tym problem.

W ostatnim czasie rzecznik prasowy YouTube poinformował (na łamach 9to5Google), że był (ale wg mnie dalej jest) to „mały eksperyment”, który się zakończył i firma wyciągnęła z niego odpowiednie wnioski.

W YouTube koncentrujemy się na pomaganiu markom w nawiązywaniu kontaktu z odbiorcami na całym świecie i zawsze testujemy nowe sposoby wyświetlania reklam. Przeprowadziliśmy mały, globalny eksperyment, w którym widzowie oglądali dłuższe filmy na podłączonych telewizorach.

Nie wiem ile trwa wyłączanie tego eksperymentu, ale w moim przypadku ilość reklam jest niemożliwa. Do tego ilość reklam, których nie da się pominąć. Dramat. Równie dobrze YT mógłby puszczać same reklamy.

Tak wiem, można wykupić YouTube Premium. Jeśli to był test, który miał „zachęcić” do wykupienia płatnej subskrypcji, to chyba to nie wyszło.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj