Poradniki

realme nie widzi zewnętrznego mikrofonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnim czasie użytkownicy telefonów realme mogą napotkać problem, w którym ich smartfon nie widzi zewnętrznego mikrofonu (np. Rode). Wszystko wskazuje na to, że może to być błąd software’owy. Na szczęście jest na to sposób by naprawić.

W ciągu ostatniego miesiąca, kilku moich znajomych posiadających telefony marki realme napotkało problem z nie działających mikrofonem zewnętrznym. W obu przypadkach zewnętrzny mikrofon był istotnym elementem pracy, więc trzeba było znaleźć przyczynę tego problemu, i co najważniejsze, rozwiązanie.

Jak naprawić nie działający zewnętrzny mikrofon w telefonach relame?

Rozwiązanie jest proste.

  1. Wejść do Ustawień (ang. Settings)
  2. Znajdź opcję z dźwiękiem (eng. Audio and Vibrations)
  3. Następnie zjedź na sam dół strony z ustawieniami dźwięku i wybierz Pozostałe ustawienia (ang. Other settings)
  4. W tym miejscu należy zmienić opcję domyślnego źródła nagrywania dźwięku na zewnętrzne (ang. Add-on)

W dwóch na dwa przypadki, ten sposób okazał się pomocny.

A co jest przyczyną tego problemu? Niestety nie udało mi się jej znaleźć. Podejrzewam, że może to być jakaś wada oprogramowania, która nie jest w stanie wykryć zewnętrznego źródła dźwięku. W testowanych przeze mnie modelach telefonów z Androidem (realme też) nie spotkałem się z tego typu problemem.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj