Ciekawostki technologiczne Google Poradniki

Najlepsza, darmowa poczta e-mail tylko od Google Gmail?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dzisiaj każdy musi posiadać konto e-mail. Funkcja ten usługi została mocno rozszerzona. Oprócz wysyłania i odbierania wiadomości, adres e-mail staje się identyfikatorem w serwisach. Następnie na taki identyfikator-email jest wysyłana wiadomość by potwierdzić jego prawdziwość. No właśnie, jaka będzie najlepsza, darmowa poczta e-mail?

Pewnie większość z Was już się domyśla jaka będzie odpowiedź. Moim zdaniem faworyt jest tylko jeden. Najlepsza, najpopularniejsza i darmowa poczta e-mail jest właśnie od Google. Chodzi oczywiście o usługę Gmail.

Z tą najlepszą pocztą e-mail od Gmaila to nie jest tak, że sobie ja to tak wymyśliłem. Za tym wszystkim stoją liczby, która zaraz pokażę. Czy są alternatywne i równie dobre usługi? Ciężko powiedzieć. W tym wpisie przyglądam się liczbom i szybko sprawdzam co oferuja dane platformy w kontekście najlepszej poczty e-mail.

Liczby jasno wskazują która poczta e-mail jest najlepsza i najpopularniejsza – Gmail

W poniższej tabeli znajduje się zestawienie usług z najpopularniejszych usług z darmową pocztą e-mail w Polsce. Dane dostarczył Gemius i są za marzec 2020.

Adres poczty e-mail użytkownicy odsłony
google.com (Gmail) – poczta 11 496 335 320 912 037
wp.pl – poczta 7 702 914 978 868 330
onet.pl – poczta 3 677 040 394 842 768
interia.pl – poczta 3 252 823 101 206 022
o2.pl – poczta 3 048 168 338 820 586
gazeta.pl – poczta 302 533 20 903 297
yahoo.com – poczta 135 462 2 010 906
int.pl 42 162 528 606

Zobaczcie ile użytkowników posiada poczta od Google! Gmail w naszym kraju ma już prawie 11,5 mln użytkowników. Jeżeli porównamy tą liczbę z ubiegłym rokiem, to okazuje się, że to wzrost aż o 2,5 mln.

Skąd taki wzrost zainteresowania Gmailem?

Powodów jest conajmniej dwa:

  1. Telefony i urządzenia z Androidem. Aby brać pełnymi garściami z urządzeń działającymi na Androidzie, trzeba mieć konto Google.
  2. Bardzo dobre filtry antyspamowe. Sam posiadam konto w tym serwisie i w wielu miejscach zostawiałem swój adres e-mail. Przypadki spamowych maili jaki pojawiły mi się w folderze Odebrane można policzyć palcach jednej ręki. Pod tym względem GMail jest bezkonkurencyjny.
  3. 25GB pojemności, etykiety i przyjemny dla oka interfejs.

To która poczta e-mail, ta darmowa będzie najlepsza?

Usługi darmowej poczty popularne w naszych największych portalach

Pozostałe miejsca w tym rankingu zajmują usługi popularnych portali informacyjnych. Największą ich wadą jest potężna ilość reklam jaka przychodzi na skrzynki.

Poczta e-mail Yahoo

Jestem też trochę zaskoczony tym, że Yahoo cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiedzieliście, że poczta od Yahoo oferuje możliwość utworzenie tymczasowego maila? Działa to dokładnie w taki sam sposób jak maile na 10 minut.

Czytaj także: Tymczasowy e-mail – 10 minut, które ochroni Cie przed SPAMem i nie tylko

Poczty e-mail od Microsoftu (Outlook) brak w zestawieniu

Dziwi mnie trochę brak poczty od Microsoftu – Outlooka. To też jest przecież potężny ekosystem, równie duży jak ten od Google. Miałem kilka kont (firmowych) na platformie i byłem bardzo zadowolony. Musiałem trochę przyzwyczajać się do interfejsu, który wg mnie jest toporny. Ale to może wpływ Gmaila?

Wiedzieliście, że do Outlooka można podłączyć aż 20 innych skrzynek mailowych. Wszystko w jednym miejscu.


Jaka będzie najlepsza poczta e-mail? Dla mnie jest to Gmail. A jaka dla Was będzie najlepsza poczta e-mail? Coś z naszych portali, coś zagranicznego? A może wolicie zapłacić za pocztę wolną od reklam? Jestem ciekaw Waszych opinii. A może nie wiecie na co się zdecydować i potrzebujecie kompleksowego przeglądu rynku?

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj