Ciekawostki technologiczne Google

Co to jest RCS? Dlaczego Google chce by Apple to zaimplementowało?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Osoby śledzące najnowsze wydarzenia mogą widzieć o kolejnej wojence pomiędzy Google i Apple. Chodzi o technologię RCS, która mocno łączy się z SMS. Co to jest RCS i dlaczego Google chce by Apple to zaimplementowało? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Co to jest RCS?

RCS, to skrót od Rich Communication Services. Idea jest taka by tym standardem całkowicie zastąpić stare SMS. W wielkim skrócie chodzi o to, aby funkcje z iMessage, WhatsApp czy innego komunikatora przenieść do zwykłych wiadomości. Bardzo tego chce Google.

Dzięki temu pisząc „SMS” moglibyśmy m.in.:

  • widzieć w czasie rzeczywistym czy osoba po drugiej stronie coś pisze do nas,
  • przesyłać lepszej jakości zdjęcia,
  • dodawać reakcje na wiadomości.

Tego typu rzeczy są już dostępne do Wiadomościach na iOS. To wszystko działa o ile osoby komunikujące się ze sobą korzystają z iPhone’ów i mają aktywne połączenie z internetem.

Google chciałoby ujednolicić standard wysyłania nowych wiadomości tekstowych

Trzeba przyznać, że Google ma piękny plan. Wprowadzenie RCS na oba systemy operacyjne telefonów. Gigant z Mountian View też chciałby tego typu „bajery” w swoich Wiadomościach na Androidzie. Problem pojawia się gdy chcemy czatować z pomiędzy dwoma systemami. Z tego powodu Google chce „zachęcić” Apple to zaimplementowania RCS.

Powstała nawet specjalna kampanie uderzająca w Apple:

Na pewno fajnie byłoby mieć jeden standard na obu systemach operacyjnych. Życie byłoby lepsze. Historia jednak pokazuje, że Apple nie jest skłonne do takich współprac.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj