Gadżety

Myszki i klawiatury do komputerów Mac w kolorze gwiezdnej szarości będą wycofane

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gdy tworzyłem wpis o myszkach do MacBooka sugerowałem zakup alternatywnych peryferii. Głównie ze względu na cenę, która jest dużo niższa niż Magic Mouse. Okazuje się, że może warto kupić takiego Magic Mouse (i klawiaturę) w kolorze gwiezdnej szarości, bo niedługo ich nie będzie na rynku.

Dlaczego Apple wycofuje Magic Mouse, klawiaturę Magic Keyboard oraz gładzik Magic Trackpad w kolorze gwiezdnej szarości? Odpowiedź jest prosta – firma jakiś czas temu wycofała z produkcji iMaca Pro. To właśnie pod ten konkretny model zostały stworzone wersje kolorystyczne peryferii.

Wspomniane urządzenia były dostępne do zakupu dopiero po jakimś czasie. Wielu użytkowników MacBooków chciało je mieć. Główną robotę robił tutaj kolor, który był inny niż biały. Sam nawet zastanawiałem się czy aby nie kupić takiej myszki. Ale obecna działa bez zarzutu, więc szkoda byłoby wydawać na szarą pieniędzy.

Teraz sytuacja się nieco zmienia. Dzisiaj chcąc zamówić np. Magic Mouse widnieje informacja „Do wyczerpania zapasów”. Co ciekawa, ciemniejsza wersja jest droższa od białej o 100 zł.

Zastanawiam się czy jeżeli ktoś teraz kupi taką wersję i przeczeka np. kilka lat w fabrycznie zapakowanym opakowaniu, to czy będzie mógł liczyć na lepszą cenę :).

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj