Facebook

Nowy Messenger na komputery już jest!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Facebook wykorzystuje obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa i daje swoim użytkownikom odświeżoną aplikację Messenger na komputery. Wszystko po to być bardziej konkurencyjnym.

W tych trudnych czasach, rozmowy wideo stają się bardzo popularne. Sam Facebook zauważył, że w ciągu ostatniego miesiąca ilość połączeń wideo wzrosła o ponad 100%. I to wszystko tylko przez przeglądarki internetowe takie jak Chrome, Edge czy Firefox!

Dzięki temu rozmowy wideo i czaty będą miały kolejną platformę – desktop. Nie będzie potrzeba logować się na fejsie lub używać telefonu w celu kontaktu ze znajomymi.

Messenger Desktop

Messenger comes to the big screen. Messenger desktop for MacOS and Windows is here. bit.ly/MessengerDesktop

Opublikowany przez Messenger Czwartek, 2 kwietnia 2020

Co więcej, Facebook chyba chce zabrać kawałem tortu takich aplikacjom jak Skype czy Zoom. Można powiedzieć, że wspomniane wcześniej aplikacje są synonimami wideokonferencji.

Co nowego w odświeżonej wersji Messengera na komputery Windows i Mac?

Między innymi:

  • Grupowe wideokonferencje na większym ekranie
  • Powiadomienia o nowych czatach.
  • Wszystkie rozmowy synchronizują się na bieżąco z telefonem i w przeglądarce
  • Możliwość umieszczania gifów.
  • Ciemny tryb!

Odświeżony Messegnger znajdziecie w Microsoft Store oraz w Mac App Store.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj