Njusy

ME70X i ME50G – dwa nowe wzmacniacze sygnału WiFi od Mercusys

Pinterest LinkedIn Tumblr

Marka Mercusys wprowadza do sprzedaży w Polsce dwa nowe wzmacniacze sygnału WiFi – modele ME70X i ME50G. Urządzenia świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie sygnał z routera jest zbyt słaby do sprawnej transmisji danych – na przykład w dużym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym.

Wzmacniacze sygnału to urządzenia, które likwidują martwe strefy WiFi łącząc się do sieci rozgłaszanej przez router i rozsyłając odebrany sygnał do miejsc, w których nie był do tej pory dostępny lub był zbyt słaby do sprawnej transmisji danych. Nowe urządzenia od Mercusys gwarantują szybkie transfery danych umożliwiające sprawny streaming multimediów w wysokiej rozdzielczości czy rozgrywki online. Co ważne, obydwa urządzenia są kompatybilne ze wszystkimi routerami punktami dostępowymi WiFi dostępnymi na rynku. Mogą także pracować jako Access Pointy.

Czytaj także: Jaki wzmacniacz sygnału WiFi wybrać?

Mercusys ME70X

Wzmacniacz sygnału ME70X
Wzmacniacz sygnału ME70X

ME70X to najmocniejszy extender w ofercie Mercusys. Pracuje w standardzie WiFi 6 i oferuje prędkości do 1800 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1201 Mb/s w paśmie 5Ghz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2.4 Ghz). Za jego zasięg odpowiadają dwie zewnętrzne, regulowane anteny o wysokim zysku wpierane przez technologię Beamforming, która ukierunkowuje sygnał WiFi w stronę urządzeń klienckich, zapewniając im w ten sposób lepszy zasięg i prędkości transmisji. Za bezpieczeństwo danych odpowiada najnowszy standard szyfrowania WPA3. Urządzenie wyposażono także w gigabitowy port Ethernet, dzięki czemu podłączymy do sieci urządzenia niewyposażone w kartę WiFi, np. konsole do gier, starsze telewizory smart czy komputery stacjonarne.

Mercusys ME50G

Wzmacniacz sygnału ME50G
Wzmacniacz sygnału ME50G

Mercusys ME50G pracuje w standardzie 802.11ac (WiFi 5) i oferuje użytkownikom prędkości dochodzące do 1900 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1300 Mb/s w paśmie 5Ghz i do 600 Mb/s w paśmie 2.4Ghz). Urządzenie wspiera technologię MU-MIMO 3×3, dzięki czemu może wysyłać pakiety do trzech urządzeń jednocześnie, zwiększając tym samym ogólną wydajność sieci. Odpowiedni zasięg extendera gwarantują cztery zewnętrzne, regulowane anteny oraz technologia Beamforming. Również ten model wyposażono w gigabitowy port Ethernet oraz szyfrowanie WPA3.

Konfiguracja urządzeń jest niezwykle intuicyjna i można jej dokonać na trzy sposoby: poprzez mechanizm WPS, aplikację mobilną lub klasyczny interfejs przeglądarkowy. Korzystając z aplikacji MERCUSYS dostępnej na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia.

Niewątpliwym atutem nowych range extenderów od Mercusys jest także ich cena – za ME50G zapłacimy jedynie około 200 zł, a ME70X kosztuje około 310 zł. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia marki Mercusys, również te objęte są trzyletnią gwarancją.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj