Gadżety Telefony

LG Wing – telefon z dwoma ekranami gdzie jeden się obraca

Pinterest LinkedIn Tumblr

Od jakiegoś czasu producenci telefonów próbują stworzy telefony z dwoma ekranami. Jednym idzie to lepie, drugim gorzej. Na rynku mamy już Samsung Fold. Teraz zrobiło się głośno o telefonie od LG pod nazwą Wing.

LG Wing – kontrolowany wyciek?

Zanim przejdziemy dalej, to proponuję zapoznać się z dwoma filmikami jakie ukazały się (lub „wyciekły) w Internecie. Na pierwszym z nim widać jak osoba gra na LG Wing. Na pierwszym ekranie widać grę (wyścigi) zaś na drugim, znacznie mniejszym – mapę. Drugie nagranie prezentuję główny ekran z nawigacją a pomocniczy interfejs telefonu, gdzie można odbierać połączenia telefoniczne. Oba filmy trwają zaledwie 10 sekund.

Jakie może być zastosowanie takiego telefonu?

O ile drugi ekran może być pomocny w grach czy innego rodzaju aplikacjach, tak telefon z dodatkowym ekranem do odbierania połączeń to słaby przypadek. Po to łączy się telefon z samochodem by odbieranie telefonów odbywało się z poziomu kierownicy czy ekranu dotykowego.

Wydaje mi się, że odbiorcami tego telefonu mogą być przede wszystkim gracze oraz użytkownicy którzy konsumują i tworzą treści.

W przypadku gier wyścigowych, drugim ekran może pełnić funkcję mapy (jak na powyższym wideo) czy lusterka wstecznego. W przypadku tworzenia treści pozwolić może twórcom na lepsze prowadzenia spotkań online np. przeglądanie komentarzy.

Na pewno obok telefonu od koreańskiej firmy nie będzie można przejść obojętnie.

LG Wing – co już wiadomo na temat tego telefonu?

LG Wing – ekrany

Powyższe dwa nagrania pokazały najważniejsze – LG Wing posiada dwa ekrany. Pierwszy z nich – główny – ma mieć przekątną 6,8 cala. Drugi, znajdujący się pod głównym będzie kwadratowy (proporcje ekranu 1:1). Mniejszy ekran będzie można wysunąć obracając głowny o 90 stopni. Całość, w pełnej okazałości będzie przypominało literkę „T”.

Zastosowanie dwóch ekranów, jeden pod drugim będzie oznaczało trzy rzeczy. Po pierwsze telefon będzie gruby. Po drugie będzie ciężki. A po trzecie – będzie potrzebował dużej baterii by telefon miał dłuższą żywotność.

Jaki procesor będzie w LG Wing?

Nieoficjalnie mówi się o zastosowaniu procesora Qualcomm Snapdragon 765(G) ze zintegrowanym modemem 5G.

LG Wing – kiedy premiera i cena?

Tutaj niestety nie ma wielu informacji. Nieoficjalnie mówi się, że premiera może odbyć się w okolicach października. To okres gdzie wielu producentów chwali się nowymi modelami telefonów. Jeśli chodzi o cenę, to nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj