Poradniki

Android (Xiaomi): jak usunąć znak wodny ze zdjęć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnim czasie zauważyłem, że wśród moich znajomych zaczęły pojawiać się zdjęcia ze znakiem wodnym (blueprintem) telefonu jaki sobie kupili. Okazało się, że nie wiedzieli, że można to usunąć.

Dzisiaj szybki wpis na temat usuwania lub tworzenia własnego znaku wodnego, który umieszczany na zdjęciach w telefonach z Androidem. Takie znaki wodne często ustawione są jako domyślne w telefonach Xiaomi. Widziałem też w niektórych Samsungach.

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia na Androidzie?

Są dwa sposoby na modyfikację znaku wodnego w telefonie z Androidem. Jeden jest szybszy, a w drugim trzeba się trochę poklikać.

Szybszy sposób:

  1. Wchodzimy w Ustawienia.
  2. W polu wyszukiwania (Wyszukaj w ustawieniach) wpisujemy „aparat” i wybieramy opcję.
  3. Wybieramy Znak wodny

W tym drugim sposobie, wolniejszym, musimy przeklikać się przez wszystkie ekrany opcji. W praktyce wygląda to tak:

Ustawienia > Aplikacje > Ustawienia aplikacji systemowych > Aparat > Znak wodny

Następnie musimy wyłączyć opcję Znak wodny urządzenia.

Modyfikacje znaku wodnego

Skoro już wiem jak dostać się interesującej nas opcji, to teraz możemy:

  1. Dodać sygnaturę czasową do zdjęć. Oznacza to tylko tyle, że na zdjęciu będzie umieszczana dokładna data zrobienia zdjęcia oraz godzina np. 2020/8/29 10:13. Data będzie widoczna w prawym, dolny rogu zdjęcia.
  2. Włączyć lub wyłączyć znak wodny.
  3. Opcja Znak wodny użytkownika jest uzależniona od opcji Znak wodny urządzenia. Jeżeli jest aktywna, to możemy wprowadzić swój tekst. W przypadku telefonów Xiaomi, to będzie on widoczny pod tekstem z modelem telefonu. Poniższe zdjęcie prezentuje zdjęcie ze znakiem wodnym użytkownika oraz sygnaturą czasową.
Znak wodny użytkownika w telefonie Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Znak wodny użytkownika oraz znacznik czasu w telefonie Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Znakiem wodnym użytkownika jest napis HIGHLAB.PL

Opcję znaku wodnego użytkownika trochę inaczej sobie wyobrażałem – bez loga i nazwy modelu telefonu.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 2

  1. Piotrek, dziękuję za prostą i czytelną poradę dot. usunięcia znaku wodnego w Xiaomi 9. Szukałem na innych stronach, ale jakoś pokrętnie to opisano. Być może autorzy chcieli się dowartościować 😉 Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam

Skomentuj