Ciekawostki technologiczne Gadżety Wearables

LG PuriCare Wearable Air Purifier – oczyszczacz powietrza, który można nosić jak maseczkę

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jesień niemal zawsze kojarzy się nam z dużo gorszym powietrzem oraz różnego rodzaju reklamami nakłaniającymi nas w inwestycje w oczyszczacie powietrza. Firma LG poinformowała właśnie, że stworzyła osobisty oczyszczacz powietrza, który można nosić jak zwykłą maseczkę – LG PuriCare Wearable Air Purifier.

Co w środku ma PuriCare Wearable Air Purifier?

Firma LG chwali się, że tego typu urządzenie można nosić wewnętrz pomieszczenia jak i na zewnątrz.

Najważniejsze cechy osobistego oczyszczacza powietrza:

  • Oczyszczacz powietrza PuriCare Wearable Air Purifier wykorzystuje dwa filtry H13 HEPA. Bardzo podobne filtry są stosowane w domowych oczyszczaczach powietrza.
  • Posiada specjalnie zaprojektowany czujnik oddechu do którego jest dostosowywane działanie dwóch wentylatorów.
  • Owe wentylatory odpowiadają za prędkość pobieranego powietrza do maski, tak aby oddychanie w takiej masce nie było ciężkie.
  • W maseczce znajduje się bateria o pojemności 820 mAh. Wg pomiarów LG, produkt oferuje do ośmiu godzin pracy w trybie normalnym i dwóch godzin na wysokich obrotach.
  • Etui na maseczkę posiada specjalne oświetlenie UV-LED, które ma skutecznie zabijać zarazki.

Jak można się domyślić, do tej maseczki z oczyszczaczem powietrza dołączona jest aplikacja mobilna za pomocą, które dowiemy się o poziomie naładowania baterii oraz o wymianie filtrów.

Producent w swojej informacji prasowej nie podał informacji o wadze tego oczyszczacza powietrza. To może być istotny czynnik wpływający na popularność tego urządzenia. Wiem, że nie które maseczki potrafią mocna ciągnąć za uszy, a co dopiero takie urządzenie. LG zapewnia, że kształt maseczki jest bardzo dobrze dopasowany do każdej twarzy.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj