Ciekawostki technologiczne Gadżety

Anima, system powiadomień opartych o lokalizację stworzony w Polsce rusza z kampanią na Kickstarterze

Pinterest LinkedIn Tumblr

Białostocki startup wprowadza na rynek Animę, system powiadomień opartych o lokalizację. Pod tą nazwą kryje się urządzenie o intrygującej, lisiej sylwetce sparowane z aplikacją mobilną. System pozwala na zapisanie notatki w smartfonie, która zostanie aktywowana w momencie wejścia użytkownika w obszar działania urządzenia.

Anima, kolejny system do zarządzania zadaniami?

Trello, Google Calendar, Evernote, Todoist… To tylko kilka z setek dostępnych rozwiązań pomagających w zarządzaniu zadaniami i organizacji czasu. Po co zatem powstaje kolejne rozwiązanie, dodatkowo jeszcze wymagające fizycznego urządzenia?

To, co wyróżnia Animę od wymienionych wyżej rozwiązań jest miejsce. Polegamy na kalendarzu, gdy zależy nam o tym, by pamiętać o kupieniu kwiatów ósmego marca czy spotkaniu z klientem w następny poniedziałek. Ale co w momencie gdy musimy pamiętać, by zabrać ważne dokumenty wychodząc z mieszkania rano? Okazuje się, że wyżej wymienione rozwiązania stają się bezradne. Właśnie dlatego kontekst otoczenia w którym otrzymujemy powiadomienie jest tak istotny.

Anima, to „dodatkowe oczy”

Urządzenie elektroniczne postawione na półce przy drzwiach wejściowych „zauważa” wejście zalogowanego do systemu użytkownika przez połączenie Bluetooth z jego smartfonem aktywując jednocześnie notatkę zapisaną w aplikacji. Co ciekawe, Anima udostępnia cały wachlarz możliwości jeżeli chodzi o integrację z innymi systemami.

Nie musisz zatem rezygnować z ulubionego systemu zarządzania zadaniami. Wystarczy, że połączysz je z liskiem Anima i tym samym zapewnisz dodatkową opcję przypomnienia o wybranym zadaniu w konkretnej lokalizacji.

Najważniejsze jest wnętrze

Urządzenie działa na bazie modułu Bluetooth, którego maksymalny zasięg na wolnej przestrzeni sięga nawet 70 metrów. Twórcy systemu zapewnili jednak możliwość dostosowania obszaru działania do własnych preferencji. Osoby zamieszkujące mniejsze powierzchnie mogą zatem również liczyć na sprawne działanie urządzenia w ich czterech kątach. Samo urządzenie jest bezprzewodowe a ładowanie nie sprawi trudności, gdyż sprzęt wyposażony jest w standardowe złącze micro USB.

Cena?

Urządzenie już w październiku tego roku dostępne będzie na platformie Kickstarter, gdzie będzie można zamówić je w promocyjnej cenie ($30) a osoby które zdecydują się zakupić urządzenie jako pierwsi będą mogli liczyć na dodatkowe rabaty. Aby nie przegapić startu przedsprzedaży wystarczy zarejestrować się do newslettera dostępnego pod adresem https://youranima.com.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. A co będzie jak zapomnę włączyć 'blutoota” ?! cały system pada? Pewnie zapiszę do „kalendarza” notkę o spotkaniu i koniecznie notkę o włączeniu BT …

Skomentuj