Poradniki

Jakie etui do iPhone 13 kupić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

iPhone 13 miał swoją premierę kilkanaście dni temu. Producenci akcesoriów takich jak etui mieli już gotowe i dopasowane produkty. Kupując taki model telefonu zawsze dobrze jest zabezpieczyć go. W tym wpisie przedstawiam kilka propozycji fajnych etui do iPhone’a 13.

Apple przyzwyczaiło wszystkich, że wraz z każdą premierą nowego modelu iPhone’a towarzyszy dużo emocji. Tą najważniejszą są oczywiście ceny tych telefonów i to, co będzie się znajdowało w pudełku. W pudełku z najnowszym modelem znajdziemy tylko albo aż przewód z USB-C na lightning.

Dodam tylko, że inni producenci tacy jak np. Xiaomi, Oppo czy realme często dołączają etui do zestawu. Wszystko ze względu na plecki z wyspą na której znajdują się obiektywy.

Nie wiem też czy zauważyliście, ale w momencie premiery najnowszego iPhone’a (co roku) ochronne etui są już możliwe do kupienia. Coś niesamowitego. Ale przejdźmy do meritum, czyli etui do iPhone 13.

Dla tego modelu producenci przygotowali standardowe etui oraz takie, które pełnią funkcję portfela. Dużym zainteresowaniem cieszą się etui z MagSafe – czyli takie z wbudowanymi magnesami by bezprzewodowa ładowarka idealnie przylegała do iPhone’a.

Etui iPhone 13 od Quad Lock – wzór do naśladowania

Na początek wrzucam prawdziwą perełkę wśród producentów etui do iPhone i nie tylko. Mam na myśli tutaj firmę Quad Lock, która produkuje wielofunkcyjne etui. Jest to pewnego rodzaju ekosystem. Etui Quad Lock można rozbudować m.in. o uchwyt telefonu do roweru czy motocykla.

Moim zdaniem, to co sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, to właśnie etui Quad Lock + Phone Ring/Stand. Zobaczcie jakie to jest praktyczne. Etui jest tak zaprojektowane, że można zamontować specjalny uchwyt na palec, który nie wystaje po za etui. Dodatkowo może on pełnić funkcję stojaka!

Najpopularniejsi producenci etui do iPhone 13

Po tym krótkim wstępie wracamy na ziemię. Szybki research w sieci pokazał mi, że największą popularnością etui do iPhone 13 cieszą się produkty takich firm jak Spigen, UAG, Ringke. Na produktach tych trzech firmach skupię się w tym wpisie. Jeżeli znacie ciekawe etui, to oczywiście dajcie znać w komentarzach (chętnie dodam nowe).

Etui do iPhone 13 od Spigen

Ceny za etui tego producenta rozpoczynają sie od 50 zł zaś kończą na prawie 200 zł. Wszystko zależy od materiału i tego czy wspiera MagSafe. Mamy do wybory etui dla bardziej wymagających użytkowników jak np. linia Rugged Armor wykonana z termoplastycznego poliuretanu. Po drugiej stronie mamy linię Ultra Hybrid, która niepogrubia telefonu i jest przezroczysta.

Etui do iPhone 13 od Spigen Zobacz na Ceneo

Etui do iPhone 13 od UAG

Firma UAG tworzy etui dla bardziej wymagających użytkowników. Jak sama się chwali „produkty UAG są projektowane w USA przez poszukiwaczy przygód dla poszukiwaczy przygód”. Ceny też są odpowiednio wyższe niż u pozostałych producentów. Tutaj z kolei kładziony jest nacisk na trwałość i bezpieczeństwo.

Etui do iPhone 13 od UAG Zobacz na Ceneo

Etui do iPhone 13 od Apple

Na sam koniec zostawiam etui do iPhone’13 od Apple. Tutaj niestety jest tylko wysoka cena. Od niemal 3 lat użytkuje iPhone’a 8 razem ze skórzanym etui do Apple. Jest bardzo mocno zużyte – pęknięcia, zadrapania czy ubytki materiału. Upadki znosi bardzo dobrze. Wiele razy uratowało mój telefon przed poważniejszymi uszkodzeniami tj. zbitą szybką.

Do wyboru mamy silikonowe oraz skórzane etui ze wsparciem ładowanie MagSafe.

Skórzane etui do iPhone 13 od Apple Zobacz na Ceneo

->https://www.ceneo.pl/Pokrowce_i_etui_do_telefonow;szukaj-etui+iphone+13;0191.htm

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj