Poradniki Telefony

Ubezpieczenie telefonu – czy warto kupować? Wady i zalety

Pinterest LinkedIn Tumblr

Awarie telefonów nie są niczym dziwnym. Mogą być spowodowane wadami fabrycznymi lub działaniem użytkownika. Nie zmienia to jednak faktu, iż ich naprawa nierzadko wymaga zainwestowania sporej kwoty. W takim przypadku sprawdzi się ubezpieczenie telefonu, które w razie awarii, wady systemowej, czy też innych mało przyjemnych niespodzianek, pokryje koszty naprawy.

Kiedy nasze telefony osiągają obecnie nawet cenę samochodów, musimy się spodziewać, iż nawet i najbardziej mikroskopijne pęknięcie ekranu, może być związane z późniejszymi sporymi kosztami w serwisie. Możemy się przed tym uchronić, wykupując wspomniane ubezpieczenie. Czy warto w nie zainwestować? Jakie są wady i zalety ubezpieczenia telefonu?

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu?

Nie da się ukryć, iż nowoczesne urządzenia ułatwiają nam codzienne życie. Smartfony, bo to o nich tutaj mowa, potrafią naprawdę wiele. Możemy z ich pomocą załatwiać sprawy urzędowe, podejmować zatrudnienie, a nawet zarządzać swoją własną firmą. Połączenie ze sobą tak wielu funkcji w naprawdę niewielkim urządzeniu, musi za sobą ponosić spore koszty podzespołów i części, co przekłada się na późniejszą cenę w sklepie.

Co gorsza, kiedy nasz telefon ulegnie awarii, trzeba będzie ponieść z tego tytułu duże wydatki. Możemy oczywiście kupić sobie nowy smartfon, niemniej jednak może warto wcześniej pomyśleć o opcji jego ubezpieczenia, co rozwiąże problem ewentualnej późniejszej kosztownej naprawy.

Ubezpieczenie telefonu powinniśmy przemyśleć w momencie, kiedy etui i szkło ochronne nie dają 100-procentowego gwarancji, iż nasze urządzenie nie ulegnie w przyszłości uszkodzeniu. Wiele firm, które oferują tego typu usługi, pozwala jednakże na sporo więcej.

Ubezpieczenie wyświetlacza jest tylko jednym spośród wielu kwestii. Co jeśli ktoś ukradnie nam nasz telefon? Odpowiedzią na to będzie także polisa ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie telefonu od ewentualnej kradzieży pozwoli nam na uzyskanie poczucia bezpieczeństwa, bez uwagi na to, co stanie się z naszym urządzeniem. Ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy albo wypłaci odszkodowanie, w sytuacji, kiedy nie byłoby to możliwe.

Ubezpieczenie telefonu – wady

Chociaż może się wydawać, iż nowoczesne ubezpieczenia telefonów są niemalże idealne, posiadają jednakże i pewne wady.

1. Jednorazowa opłata

Pierwszą z nich, będzie opłata jednorazowa, którą należy ponieść w czasie zakupu takiej usługi. Jeżeli nasze urządzenie nie będzie wymagało naprawy, środki nie będą nam w ogóle zwrócone. Pomimo wszystko, jest to mały koszt, jeżeli porównać go z koniecznością sfinansowania naprawy smartfona na własną rękę – a nigdy przecież nie ma pewności, czy nasz sprzęt nie ulegnie kiedyś uszkodzeniu.

2. Różny zakres ochrony

Sporym problemem w przypadku chęci ubezpieczenia telefonu, może być również zakres przyznanej na niego ochrony – warto wcześniej zorientować się, jakie typy uszkodzeń w razie czego zostaną przez daną firmę naprawione.

Sprawdzajmy zawsze zakres świadczeń i wybierajmy wyłącznie polskie i nowoczesne marki, które są wyspecjalizowane w świadczeniu tego typu usług. Jeśli postawimy na profesjonalizm, uzyskamy fachową pomoc, wówczas kiedy będziemy jej potrzebować.

Ubezpieczenie telefonu – zalety

Wiedza społeczeństwa ciągle poszerza swój zakres, nic zatem dziwnego, iż coraz większa ilość osób zauważa korzyści płynące z ubezpieczenia telefonu albo też innego typu elektronicznego urządzenia. Ubezpieczeniowe polisy już dawno przestały być postrzegane przez wielu jako wyrzucenie swoich pieniędzy w błoto. Zaczęto je zaś traktować jako obowiązkowe i nierzadko przynoszące sporo korzyści inwestycje.

Ostatnio jeden ze znajomych zachwalał ubezpieczenie telefonów. Podzielił się przykładem swojej córki, która zdążyła wymienić iPhone’a aż trzy razy. Za każdym razem bez problemu. Powód wymiany? Uszkodzenie telefonu, bo upadł, bo się rozbił. Byłem w szoku, że tego typu usługi działają, i to sprawnie!

Jak można się łatwo domyślić, współczesne urządzenia elektroniczne, są dość drogie. Koszty ich zakupu wahają się w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

1. Koszty naprawy

Niestety ich podatność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (zalanie, pęknięcia, zarysowania) i kruchość, są bardzo wysokie. Największe rozczarowanie może się pojawić w momencie, kiedy koszty naprawy przewyższają koszt zakupu urządzenia. Na szczęście, nie mamy obowiązku pokrywać tychże kosztów ze swojego portfela. Ubezpieczyciel zminimalizuje albo wręcz całkowicie wyeliminuje skutki finansowe uszkodzeń albo też utraty elektronicznego urządzenia.

2. Wysokość składek

Musimy mieć na uwadze, iż zakres ubezpieczenia, jak i inne istotne kwestie, mające związek z ubezpieczeniową polisą, zależne są od wysokości wpłacanych składek, jak również zakresu wybranego ubezpieczenia. Celem uzyskania pewności, iż ubezpieczyciel spełni oczekiwania, warto będzie wybrać taką polisę ubezpieczeniową, która będzie dostosowana do naszych indywidualnych wymogów i potrzeb. Najlepiej wcześniej zasięgnąć informacji u ubezpieczyciela, żeby móc wybrać najlepszą ofertę

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj