Poradniki Telefony

Jaki Huawei do 1000 zł? Top 6

Pinterest LinkedIn Tumblr

W dzisiejszym wpisie opiszę telefony marki Huawei w cenie do 1000 zł. Warto jeszcze dodać, że pomimo rzucanych kłód pod nogi, firma na polskim rynku radzi sobie całkiem nieźle. Telefony Huawei są jednymi z najchętniej kupowanymi.

Powodem takiego stanu rzeczy jest wysoka jakość smartfonów producenta i przystępna cena. W przypadku, kiedy chcemy kupić smartfona tej marki, a do tego celu mamy przeznaczone 1000 zł, warto rozważyć poniższe propozycje.

Jaki Huawei do 1000 zł? Lista polecanych telefonów

W tym zestawienia omawiam aż 6 telefonów jednego producenta. Mnogość wybodu telefonów Huawei do 1000 zł pokazuje dobitnie dlaczego firma jest w czołówce.

  1. Huawei P40 Lite
  2. Huawei P30 Lite
  3. Huawei Mate 20 Lite
  4. Huawei P Smart
  5. Huawei Mate 30 Lite
  6. Huawei Y6P

Kilka słów o firmie Huawei

Huawei jest chińską firmą, która została założona w 1987 roku. Obecnie jej prezesem jest Ren Zhengfei, który jest również założycielem Huawei. Firma powstała przy kapitale początkowym, wynoszącym 21 000 renmimbi. Po przeliczenia tego na nasze pieniądze, daje to tylko 11 800 złotych.

Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Shenzhen w prowincji Guangdong. W Huawei zatrudnienie znajduje około 194 tys. ludzi, ale jest to stan na 2019 r. W Polsce firma zatrudniała ponad 500 osób w 2013 roku.

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją urządzeń telekomunikacyjnych, wyrobów elektroniki użytkowej, sprzętu i rozwiązań informatycznych oraz smartfonów. W tym ostatnim przypadku jest drugim co do wielkości producentem na świecie. Przed nim jest tylko Samsung. Dla firmy przełomowy okazał się 2003 rok, kiedy zaprezentowany został pierwszy telefon Huawei, ale jeszcze ważniejszy był 2006 rok, gdyż w tym czasie został przez firmę wyprodukowany U626 z łącznością 3G, a Huawei w bardzo dużym stopniu skupiło się na rynku telefonów komórkowych.

Placówki badawcze Huawei są rozmieszczone po całym świecie, w tym również w Polsce. Działania Stanów Zjednoczonych sprawiły, że w najnowszych modelach smartfonów Huawei na próżno jest szukać usług Google. Z tego powodu, przedsiębiorstwo stworzyło własną usługę Huawei Mobile Services. Ciekawostką jest fakt, że w kwietniu 2020 roku, firma została ogłoszona największym producentem smartfonów na świecie

Należy wspomnieć, że polski oddział Huawei nie uniknął kontrowersji, gdyż 8 stycznia 2019 roku został aresztowany dyrektor Huawei Polska Weijing W., któremu postawiono zarzut szpiegostwa na rzecz Chin. Oskarżony nie przyznał się do winy, a za swoje czyny został zwolniony z piastowanego stanowiska.

Zobacz też: Jaki telefon do 1000 zł?

Huawei P40 Lite

P40 Lite to smartfon, który posiada wszystko, jeśli chodzi o tę półkę cenową. Jedynym jego mankamentem jest brak usług Google, który całościowo nie zakrywa licznych zalet telefonu.

Plusem jest z pewnością jego duży ekran o przekątnej 6,4 cala oraz rozdzielczość Full HD+. Wyświetlacz wypełnia przód urządzenia, po lewej stronie znajduje się dziurka na przedni aparat, a rogi są mocno zaokrąglone. Wszystko to sprawia, że wygląd telefonu jest ładny i schludny.

Niestety lekki zawód może przynieść przeciętne odwzorowanie kolorów. Aparat jest typowy w stosunku do ceny. Posiada cztery obiektywy: główny aparat, obiektyw szerokokątny, obiektyw makro oraz obiektyw do wykrywania głębi. Nie można nic złego powiedzieć o samym działaniu P40 Lite.

P40 Lite jest wydajny i bardzo płynny w działaniu. Duża zasługa w tym procesora SoC Kirin 810. Bardzo mocną stroną omawianego telefonu jest jego bateria o pojemności 4200 mAh, pozwalająca na intensywną pracę przez wiele godzin.

P40 Lite swoją premierę miał w I kwartale 2020 roku. Obecnie jego cena oscyluje w granicach 950 złotych.

Gdzie kupić P40 Lite?

Huawei P30 Lite

P30 Lite to kolejny sztandarowy „średniak” od Huawei. Prezentuje się naprawdę ładnie, jeśli chodzi o wygląd, ale zalet ma o wiele więcej. Smartfon posiada wyświetlacz o przekątnej 6,15 cala, który został wykonany w technologii TFT LCD i jest wyposażony we wcięcie w kształcie kropli wody na notcha. P30 Lite oferuje rozdzielczość Full HD+, a zagęszczenie pikseli na ekranie wynosi 415 ppi.

Procesorem, jaki został wykorzystany w modelu jest HiSilicon Kirin 710. Wydajność smartfona jest na odpowiednim poziomie, a on sam działa w miarę płynnie.

Z tyłu P30 Lite znajduje się potrójny aparat, który tworzą: aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix, obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 8 Mpix oraz aparat o rozdzielczości 2 Mpix do wspomagania głębi zdjęć. Wykonywane przez telefon zdjęcia w dobrych warunkach są ładne, jasne i nasycone kolorami. Gorzej radzi sobie on z fotografiami w słabszych warunkach, gdyż ma on wtedy problem z uchwyceniem różnych detali.

Bateria, którą oferuje P30 Lite, posiada pojemność 3340 mAh i starczy na jeden dzień intensywnej pracy.

Telefon trafił do sprzedaży w I kwartale 2019 roku. Jego aktualna cena wynosi około 1000 zł.

Gdzie kupić P30 Lite?

Huawei Mate 20 Lite

W kwestiach wizualnych, Mate 20 Lite został wykonany z dbałością o szczegóły i wygląda bardzo ładnie, a do tego przyjemnie się go trzyma w dłoni.

Smartfon posiada duży wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala, w którym nie zabrakło miejsca na wcięcie, czyli notcha. Telefon oferuje rozdzielczość Full HD+ oraz zagęszczenie pikseli 409 ppi.

Bateria, jaka została zastosowana w Mate 20 Lite, posiada pojemność 3750 mAh. Dzięki temu można na spokojnie na nim pracować przez wiele godzin, bez konieczności ładowania.

Mate 20 Lite posiada z tyłu dwa obiektywy aparatów: pierwszy z nich ma rozdzielczość 20 Mpix, a drugi 2 Mpix. Zdjęcia wykonywane przez telefon są ładne i miłe dla oka, ale przez zbyt wielkie nasycenie kolorami, wyglądają one zbyt kolorowo.

Mate 20 Lite na rynek trafił w III kwartale 2018 roku. Jego obecna cena wynosi około 800 złotych.

Czytaj także: Jaki telefon do 500 zł?

Gdzie kupić Mate 20 Lite?

Huawei P Smart

Wizualnie smartfon może się podobać, ale wygląd to nie jedyna jego zaleta. Jednym z plusów telefonu jest jego ekran, który wyświetla ostre i żywe obrazy.

Wyświetlacz o przekątnej 6,21 cala został wykonany w technologii IPS i zajmuje 83% przodu telefonu, natomiast rozdzielczość, jaką oferuje smarfon, wynosi 2340 x 1080 pikseli. P Smart posiada również wcięcie (notch) w kształcie kropli.

Procesor Kirin 710 spełnia swoje zadanie, ale do płynności flagowców trochę mu brakuje.

P Smart jest wyposażony w baterię o pojemności 3400 mAh, która pozwala na zadowalający czas pracy.

W kwestii aparatu, model od Huawei posiada dwa obiektywy: główny aparat o rozdzielczości 13 Mpix oraz aparat pomocniczy o rozdzielczości 2 Mpix, który służy do rozpoznawania głębi ostrości.

P Smart został wprowadzony na rynek w IV kwartale 2017 roku. Obecnie trzeba za niego zapłacić około 750 złotych. Za wersję z 2020 roku zapłacimy około 850 zł.

Gdzie kupić P Smart?

Huawei Mate 30 Lite

Mate 30 Lite prezentuje się okazale, zarówno z wyglądu, jak i ze specyfikacji. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS i posiada ekran o przekątnej 6,26 cala oraz rozdzielczość Full HD+.

Procesorem telefonu jest Kirin 810, który jest gwarancją płynności i komfortu w działaniu.

Zaletą smartfona jest również aparat, który w owym modelu posiada cztery obiektywy: główny aparat ma rozdzielczość 48 Mpix, obiektyw szerokokątny jest wyposażony w rozdzielczość 8 Mpix, matryca makro posiada rozdzielczość 2 Mpix, a obiektyw pomocniczy do wykrywania głębi również jest wyposażony w rozdzielczość 2 Mpix.

Mate 30 Lite może się także pochwalić baterią o pojemności 3900 mAh, więc będzie w stanie wytrzymać dość długi okres pracy na jednym ładowaniu.

Smartfon na rynku zadebiutował w III kwartale 2019 roku. Jego obecna cena oscyluje w granicach 900 złotych.

Huawei Y6P – cicha woda brzegi rwie

Najtańszy model Huawei w zestawieniu, co nie znaczy, że najgorszy. Y6P prezentuje się naprawdę ładnie i jest przyjemny w dotyku.

Wyświetlacz wykonany w technologii IPS o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości HD+ nie radzi sobie najlepiej z niektórymi kolorami oraz nie pokazuje obrazu w bardziej szczegółowy sposób, ale jak na cenę modelu nie jest najgorzej.

Telefon, wykorzystujący układ Helio P22 działa sprawnie i płynnie w ostatecznym rozrachunku.

Omawiany model, jak na swoją cenę, wykorzystuje baterię o naprawdę dużej pojemności, wynoszącej 5000 mAh, co powoduje, że można na nim pracować długimi godzinami bez konieczności ładowania.

W każdym telefonie bardzo ważny jest aparat, a ten w modelu Y6P wyposażony jest w trzy obiektywy: aparat główny o rozdzielczości 13 Mpix, obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 5 Mpix oraz matryca pomocnicza do wykrywania głębi o rozdzielczości 2 Mpix. Specyfikacja aparatu nie robi może piorunującego wrażenia, ale wykonywane przez nią zdjęcia są niezłej jakości, jak na cenę produktu.

Y6P swoją premierę zaliczyło w II kwartale 2020 roku. W chwili obecnej trzeba za niego zapłacić około 600 złotych.

Gdzie kupić Y6P?

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj