Poradniki

Jak zmienić czcionkę w Slacku?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Korzystacie ze Slacka w swojej firmie? Chcecie dowiedzieć się jak zmienić czcionkę w tej aplikacji? Dzisiaj mam na to odpowiedź. Nie ma to jak pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w pracy zdalnej (bo pewnie większość z Was tak pracuje).

Jak zmienić czcionkę na Slacku nie znajdziecie w oficjalnej dokumentacji. Na tą informację trafiłem całkiem przypadkowo. Wszystko wskazuje na to, że jest to tzw. easter egg.

Ale do rzeczy.

Jak zmienić czcionkę w Slacku?

Należy wprowadzić następującą komendę w tym komunikatorze i poprzedzić ją nazwą czcionki jaka jest zainstalowana w systemie operacyjnym.

/slackfont

Od dzisiaj na Slacku możesz mieć Comic Sansa lub inny font jaki masz zainstalowany w swoim systemie operacyjnym.

/slackfont Comic Sans MS

Warto tutaj dodać, że ta zmiana jest lokalna. Czyli działa tylko na twoim urządzeniu i czcionka nie zostanie zmieniona innym użytkownikom.

Nowa czcionka jest widoczna tylko podczas korzystania z aplikacji. Oznacza to, że zostanie zresetowana po ponownym uruchomieniu Slacka. Oczywiście jest możliwość przywrócenia domyślnej czcionki – wystarczy wpisać samą komendę /slackfont.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj